منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر: 185817
گروه :خبر
نوروزبانان بی نوروز

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از توسعه گردشگری حلال در کیش خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به یک میلیون و 620 هزار گردشگر در سال گفت: ماموریت محوری منطقه آزاد کیش گردشگری است و در بخش صنعت تنها 500 واحد صنعتی کوچک در جزیره در حال فعالیت هستند اما در بحث گردشگری توانسته ایم با این رقم گردشگر در حدود 4 هزار میلیارد دلار ارز را که ممکن بود از کشور خارج شود در منطقه نگاه داریم.

وی با بیان اینکه گردشگری حلال با گذشت ایام مورد استقبال قرار گرفته است افزود: فضای تفریحی کیش با رعایت تمام اصول دینی، اسلامی و سنتهای ایرانی شکل می گیرد. بر این اساس می تواند مقصد گردشگری مناسبی برای گردشگران کشورهای اسلامی باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از 580 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده به فعالیت های توسعه شهری، زیرساختی و عمرانی جزیره کیش خبرداد.

وی تاکید کرد: رقم پیشنهادی ما 300 میلیارد تومان کمتر از این مبلغ بود و اختصاص این مبلغ از سوی مسئولان نشان از این واقعیت دارد که همکاران توانسته اند این قابلیت را ایجاد کنند که تا مسئولان مربوطه به ظرفیت های جزیره کیش آگاهی یابند.

در مراسم تقدیر از نوروزبانان بی نوروز، علی اصغر مونسان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش گفت: خوشحالیم از اینکه با تلاش و زحمات دوستان در گذشته از زمان تاسیس منطقه آزاد کیش تا به امروز، جزیره کیش به نقطه ای رسیده است که می تواند با افتخار از عملکرد خود در حوزه مناطق آزاد دفاع کند.

وی افزود: با وجود نقدهای مختلف، منطقه آزاد کیش امروز در مدار توسعه قرار گرفته و نقش خود را به خوبی ایفا می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به افزایش حضور گردشگران در ایام نوروز در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: رونق بی نظیر ایام نوروز نشان از برنامه ریزی های مناسب در حوزه گردشگری داشت.

وی ادامه داد: قبل از فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری با نام همدلی و همزبانی مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش برای ایجاد این همدلی در تمامی بخش ها همت کردند و فرمایشات رهبری موجب شد نتیجه این همدلی در ایام نوروز دیده شود.

مونسان با تقدیر از ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش در بخش های خصوصی و دولتی تاکید کرد: ورود 7 برابر جمعیت به یک شهر در یک دوره زمانی کوتاه نیازمند هماهنگی های فراوانی است که در جزیره کیش با همیاری تمامی نهادها و ارگان های حاضر این مهم محقق شد.

وی با تقدیر از طرح جدید نیروی انتظامی در کنترل از راه دور اظهار کرد: با وجود 215 هزار گردشگر در ایام نوروز امسال با مدیریت بی نظیر نیروی انتظامی کیش شاهد کمترین حضور نیروی انتظامی در سطح شهر بودیم و فضای کیش فضای انتظامی نبود در صورتی که هنگام نیاز در کمتر از 3 دقیقه در محل مورد نظر آماده می شدند.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از برنامه ریزی و تدوین تقویم 6 ماهه گردشگری خبرداد و افزود: با طراحی تقویم 6 ماهه و آماده سازی پکیج های تبلیغاتی امید است به هدف تدوین شده که 2 میلیون گردشگر در سال است برسیم.

وی ادامه داد: موتورهایمان برای سال جدید روشن نشده و باید از امروز به بعد موتورها روشن شده و به سرعت برنامه ها محقق شوند.

وی تاکید کرد: برنامه هایی در بخش تجارت و بندری برای سال جدید در نظر گرفته شد است که شخصاً پیگیر این موارد خواهم بود. عددهای تجاری نیز در این منطقه باید به نسبت گردشگری در کیش رشد داشته باشد.

حجت الاسلام حسن علیدادی در بخش دیگری از این مراسم با تقدیر از گردانندگان برنامه های نوروزی گفت: عنوان “نوروزبانان بی نوروز”که برای این مراسم درنظر گرفته شده است دارای عقبه معنوی و ارزشمندی است.

وی افزود: نظر کسانی که این عنوان را انتخاب کرده اند این بوده که شما نوروز خود را فدای نوروز و شادی مردم کرده اید اما عقبه معنوی، حکایت از آن دارد که تلاش برای آسایش و شادی و نشاط مردم نوعی عبادت است. روزی که تلاش شود تا بستر ثواب برای دیگران آماده باشد آن روز برای مسلمان عید و نوروز محسوب می شود.

امام جمعه کیش با بیان اینکه در کمتر شهری از شهرهای جهان دیده می شود که در یک مقطع زمانی شاهد حضور 7-8 برابر جمعیت یک شهر در آن شهر باشیم. که در جزیره کیش در ایام نوروز با توجه به آمارهای ارائه شده این اتفاق رخ داده است.

وی تاکید کرد: این آمار با وجود اینکه جای خوشحالی دارد توجه به زیرساخت های مورد نیاز را به مسئولان گوشزد می کند.

حجت الاسلام علیدادی تحلیل آمارهای ارائه شده در خصوص ایام نوروز و حضور گردشگران را امری ضروری خواند و افزود: با توجه به اینکه جزیره کیش دارای شرایط ویژه ای است و ورود و خروج به جزیره به صورت مکان عبور صورت نمی پذیردو تمامی کسانی که وارد جزیره کیش می شوند به قصد اقامت در جزیره حضور پیدا می کنند آمارهای ارائه شده واقعی و خالص است. اما نیاز است تا شرایط برای حضور کسانی که توانایی پرداخت هزینه های بالای رفت و آمد و اقامت را ندارند فراهم شود.

وی اظهار کرد: باید بستر برای حضور تعداد بیشتری از مردم فراهم شود. با کاهش هزینه های رفت و آمد و اقامت در جزیره می توان شاهد حضور تعداد بیشتری از مردم داخل کشور و کشورهای همسایه بود.

سرهنگ حسین دهکی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش نیز با بیان اینکه امنیت امروز کشور را مرهون خون پاک شهدا هستیم گفت: امنیت یکی از ویژگی ها و شاخص های جزیره کیش است و خداوند را به پاس این امنیت شکرگزاریم.

وی با اظهار امیدواری از سربلندی در تمامی مأموریت ها افزود: به دلیل فعالیت هایی که انجام شده است هیچ منتی بر مردم نیست و مردم از خدمت بی منت می خواهند.

دهکی تاکید کرد: مردم از ما می خواهند رازدار و امانتدار بوده وبا سرعت عمل کنیم؛ برخورد مناسب و تعامل با مردم رمز موفقیت و پیروزی ماست.

این فرمانده نیروی انتظامی با تقدیر از خانواده های کارکنان نیروی انتظامی که در ایام نوروز با فداکاری و از خودگذشتگی دوری از همسران خود را تحمل کردند اظهار کرد: آنچه در نوروز گذشت انجام وظیفه بود و تلاش شد تا بهترین خدمات با همدلی، هم افزایی و همپوشانی صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید مولفه ها و زیرشاخه های این همدلی و همزبانی را یافت گفت: باید در مسیر رسیدن به همدلی وهمزبانی اتاق های فکر تشکیل داد و به معنای اخص کلمه همدل و همزبان بود.

سرهنگ دهکی به میزان رضایت مندی بالای مردم در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: در نظرسنجی های صورت گرفته توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی رضایتمندی مردم 95 درصد بوده و در این ایام هیچ اتفاق و برخورد ناشایست مشاهده نشده و از سوی مردم نیز اعتراضی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه ما خادم و خدمتگزار مردم هستیم تاکید کرد: هدف نهایی خادمان مردم کسب رضایتمندی مردم است.

در بخش دیگری از این مراسم محمد محب خدایی معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش به رشد 10 درصدی حضور گردشگران در کیش اشاره کرد و گفت: با هدف گذاری کسب بیشترین مطلوبیت در نوروز 94 تلاش شد تا جلسات مستمر و تخصصی با کمیته های مختلف برگزار شود تا در ایام نوروز شاهد افزایش رضایت گردشگران باشیم.

وی با بیان بخشی از فعالیت های کمیته های تخصصی نوروزی از خدمات ارائه شده توسط کمیته های نوروزی تقدیر کرد.

حسین یگانه مسئول بازرسی و ارزیابی فعالیت های نوروزی نیز با ارائه آمارهایی از فعالیت های بخش های مختلف در نوروزبه 583 هزار نفر اقامت شب در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: برای اولین بار حضور 24 ساعته نمایندگان کمیته های نوروزی موجب شد تا بالاترین رضایتمندی مردمی در ایام نوروز برای جزیره کیش در سال 94 ثبت شود.

در این مراسم از روسای ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش که در ایام نوروز به ارائه خدمات پرداختند با اهدا لوح تقدیر و تندیس از سوی سازمان منطقه آزاد کیش قدردانی شد.

اجرای موسیقی توسط گروه سنتی و اقوام ایرانی روناک از برنامه های جنبی این همایش بود.

مراسم تقدیراز نوروزبانان بی نوروز در مرکز همایش بین المللی کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش، امام جمعه کیش، امام جمعه اهل تسنن، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی، روسا و مدیران ادارت و نهادهای مستقر در جزیره کیش و جمعی از معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند