منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۵
شناسه خبر: 193932
گروه :خبر

در حالی که مدیران مخابرات از کاهش درآمد این شرکت پس از اجرای هم‌کدی تلفن ثابت گلایه دارند، مدیرعامل مخابرات ایران جزئیات کاهش درآمد این شرکت را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علیرضا صیدی امروز در مراسم افتتاح 370 پروژه مخابراتی تهران و البرز با تشریح جزئیات کاهش درآمد شرکت مخابرات تهران و البرز پس از اجرای هم‌کدی تلفن ثابت اظهار داشت: با اعلام تعرفه‌های هم‌کدی درآمد مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی 37 درصد، درآمد تلفن ثابت به ثابت خارج استانی 7 درصد و درآمد تلفن ثابت به سایر اپراتورها 5 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: در این مدت همچنین درآمد تلفن ثابت به تلفن همراه اول 6 درصد افزایش یافته که ناشی از گسترش شبکه همراه اول بوده است.

وی گفت: رواج پیام‌رسان‌های رایگان موبایلی ترافیک داخل استانی و بین‌استانی تلفن ثابت را کاهش داده است.

صیدی تصریح کرد: از سوی دیگر قیمت حق اتصال هر خط تلفن ثابت 50 هزار تومان است درحالی که به‌طوری‌که میانگین 10 ساله نشان می‌دهد هزینه تمام شده هر خط ثابت حدود یک میلیون تومان بوده است. برای مثال در پروژه مسکن مهر پرند هزینه تمام شده هر خط تلفن ثابت 1 میلیون و 300 هزار تومان برای مخابرات تمام شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: این درحالی است که بازگشت سرمایه برای مثال در پرند 42 سال و در شبکه‌های قدیمی 35 سال طول می‌کشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حیاتی بودن سرویس‌دهی تلفن ثابت در کشور گفت: اگر یک روز ارتباط تلفن ثابت بانک‌ها قطع شود کار آنها مختل خواهد شد، اما این درحالی است که از هر تراکنشی که روی هر POS انجام می‌شود، بانک‌ها 1.5 ریال به مخابرات می‌دهند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمارهای به روز کردن تلفن ثابت در استان تهران یادآور شد که آمارهای این بخش با تأکید رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران به حاضران اعلام می‌شود.

صیدی توضیح داد، تا پایان سال 92 حدود 53 هزار فیش تلفن ثابت که بیش از یک ماه در نوبت بوده‌اند، داشتیم. در سال 93 563 هزار فیش جدید فروخته شد که اکنون از تمام این تقاضاها 20 هزار فیش تلفن ثابت در تمام استان البرز و تهران در نوبت باقی مانده‌اند و باقی تقاضاها پاسخ داده شده‌اند.

وی ادامه داد: از 20 هزار تقاضای در نوبت مانده 11 هزار مربوط به استان البرز و 8 هزار مربوط به استان تهران است و 50 درصد تقاضاهای باقی‌مانده مربوط به مسکن مهر است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی