منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
شناسه خبر: 303845
گروه :خبر
13940917000238_PhotoA

شاید آن روز که مادر، صدرا را هراسان و نالان برای شکافی که در زیر چانه‌اش ایجاد شده بود به بیمارستان ‌می‌برد، فکرش را هم نمی‌کرد که به‌ دلیل بی‌پولی، بخیه‌های زده‌شده کودک خردسالش را بکشند و پرونده صدرا درس عبرتی شود برای همه آنهایی که پول را بر انسانیت ارجح می‌دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ 6 آذرماه سال گذشته بود که کودکی 4 ساله به نام صدرا، به خاطر پارگی  زیر چانه به همراه مادرش به بیمارستان آیت‌الله اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر اصفهان مراجعه کرد و پس از پایان مداوا وقتی پزشک معالج متوجه شد که خانواده او توان پرداخت هزینه بخیه‌ها را ندارد دستور کشیدن بخیه‌ها را داد؛ عمل غیراخلاقی که با واکنش‌های بسیاری از سوی مردم و مسئولان مواجه شد.

البته این حادثه در حالی اتفاق افتاد که قرار بود پس از طرح تحول سلامت تمام مراجعان اورژانسی و حوادث به‌صورت رایگان معالجه و درمان شوند.

اما دیروز بعد از گذشت 6 ماه از این جنایت هولناک، دستگاه قضا متهمان این پرونده را مجرم شناخته و برای آن‌ها رای صادر کرده است.

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان دراین‌باره گفت: حکم متهمان حادثه بیمارستان خمینی‌شهر در دادگاه تجدیدنظر استان طرح و منتهی به تصمیم نهایی قضات آن شد.

احمد خسروی‌وفا رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: حکم متهمان حادثه بیمارستان خمینی‌شهر در دادگاه تجدیدنظر استان طرح، منتهی به تصمیم نهایی قضات آن شد؛ این حکم پس از صدور در دادگاه بدوی دادگستری شهرستان خمینی‌شهر با اعتراض متهمان آن به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال و پس از رسیدگی منتهی به تصمیم نهایی و صدور حکم قطعی شد.

وی افزود: حبس صادره از سوی دادگاه بدوی برای هر سه متهم این پرونده در دادگاه تجدیدنظر استان تأیید ولیکن نسبت به متهم ردیف اول و دوم 6 ماه از 24 ماه قابلیت اجرا داشته و 18 ماه آن به مدت یک سال تعلیق شد و در خصوص متهم ردیف سوم نیز سه ماه از 9 ماه حبس وی تأیید و 6 ماه دیگر به مدت یک سال مورد تعلیق قرار گرفت.

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان در خصوص ایام تعلیق حبس متهمان گفت: متهمان این پرونده در ایام تعلیق مجازات حبس هر یک موظف به ارائه خدمات پزشکی و پرستاری روزانه حداقل به مدت 4 ساعت دریکی از مراکز بهداشتی و درمانی و یا درمانگاه‌های وابسته به‌طرف قرارداد کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی ترجیحاً در شهر خمینی‌شهر و در بخش کودکان این مراکز به‌صورت رایگان شده و همچنین موظف شدند گزارش عملکرد خود را نیز به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای مجری حکم (خمینی‌شهر) ارائه کنند.

خسروی‌وفا یادآور شد: بدیهی است در صورتی که محکوم‌علیه در طول مدت تعلیق مجازات، مرتکب یکی از جرائم مذکور در ماده 52 قانون مجازات اسلامی شوند و یا از انجام تکلیف موصوف خودداری نمایند حسب مورد مطابق با مقررات موضوع ماده 50 و 52قانون یادشده در مورد آن‌ها اتخاذ تصمیم قضایی خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است