منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۵
شناسه خبر: 196607
گروه :خبر

عناصر تروریستی داعش از شب گذشته تا امروز حملاتی به یک مرکز امنیتی ارتش سوریه واقع در جنوب غرب شهر حسکه در مرز با ترکیه انجام دادند که با ورود نیروهای ارتش به منطقه، این حمله دفع شد اما درگیری‌ها هنوز ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در پی حمله شب گذشته داعش به مرکز امنیتی ارتش سوریه در جنوب غرب الحسکه واقع در شمال شرقی این کشور، توپخانه و تانک‌های ارتش، مواضع تروریست‌ها را در اطراف این مرکز امنیتی مورد هدف قرار دادند و در نتیجه این حملات 15 تن از تروریست‌های داعش کشته شدند.

محور دیگر حملات تروریست‌های داعش از سمت منطقه ابیض در جنوب الحسکه بود که جنگنده‌های ارتش سوریه به صورت مستمر مواضع تروریست های داعش را در تپه های بارود و قبرستان منطقه ابیض واقع مورد هدف قرار دادند و حملات نیز از این محور دفع شد.

بنا بر اعلام منابع محلی، درگیری‌های پراکنده در اطراف منطقه ابیض گزارش شده است.

درگیری شدید نیروهای ارتش سوریه و دفاع ملی با تروریست های داعش در منطقه «رد شقراء» در مجاورت میدان برق واقع در جنوب حسکه گزارش شده و گفته شده که هدف حملات تروریست های داعش به منطقه «رد شقراء» برای کم کردن فشار به نیروهای داعشی محاصره شده در اطراف منطقه النشوه است.

به گزارش فارس، گروهی از نیروهای تروریستی داعش شب گذشته به وسیله خودروهای انتحاری توانستند بخشی از غرب منطقه النشوه را تحت کنترل بگیرند، اما با ورود زود هنگام نیروهای سوری پیشروی آنان متوقف شد. درگیری شدید در النشوه غربی هم چنان ادامه دارد.

درگیری های شب گذشته باعث شده مردم در منطقه النشوه و جنوب شهر به سمت مرکز و شمال شهر الحسکه فرار کنند‎.

ساعتی قبل نیز نیرو های تروریستی داعش با خودروی بمب‌گذاری شده، مقر نیروهای دفاع ملی و بیمارستان کودکان النشوه را هدف قرار دادند که تعدادی از نیروهای دفاع ملی کشته و زخمی شدند. تاکنون آمار کشته‌ها و زخمی به صورت رسمی اعلام نشده است.

در همین حال، نیروهایی سوری در عملیاتی موفق شدند «ابوالبراء التونسی» فرمانده عملیات حمله به الحسکه را به همراه 4 تن از نیروهاش از پای دربیاورند.

قابل ذکر است، تمامی پاسگاه‌ها و مراکز امنیتی اطراف شهر الحسکه از جمله البانوراما، الباسل، برق، زندان مرکزی و امنیت جنائی تحت سیطره نیروهای سوری است.

همچنین مناطق غویران، الرهور، الحکومی، العزیزیه، اللیلیه، نظامی، مرکز شهر، دولاب العویصی، المساکن و بخش شرقی النشوه نیز تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دافع مردمی است.

در نتیجه حملات شب گذشته نیروهای تروریستی داعش 2 تن از اهالی شهر الحسکه به کشته شدند و 11  از نیروهای دفاع ملی و 7 نفر دیگر از مردم زخمی شدند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی