منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۰
شناسه خبر: 312940
گروه :خبر
733636

آمریکا از ایران درخواست کرده است، “سیامک نمازی” متهم امنیتی دو تابعیتی را مرداد ماه بدون برگزاری دادگاه به آمریکا تحویل دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ چندی پیش سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری، درباره شایعه پیشنهاد آمریکا به ایران برای مبادله سیامک نمازی و پدرش گفت: تا جایی که من اطلاع دارم به صورت رسمی به قوه قضاییه چنین درخواستی ارائه نشده است اما من هم به صورت غیررسمی این موضوع را شنیده‌ام.

پس از این اظهار نظر، پیگیری خبرنگار جهان نیوز از منابع آگاه، جزئیات بیشتری در این باره را مشخص کرد.

یک منبع مطلع درباره جزئیات این درخواست گفت: مقامات آمریکایی پیشنهاد کردند سیامک نمازی، متهم امنیتی دو تابعیتی ایرانی ـ آمریکایی، مرداد ماه جاری، بدون برگزاری جلسه دادگاه و رسیدگی به اتهاماتش، در ازای آزاد کردن مبلغی از دارایی های بلوکه شده ایران آزاد شود.

اخیرا سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل مهدی هاشمی رفسنجانی و بسیاری دیگر از متهمان ارشد امنیتی و اقتصادی، موفق شده است وکالت سیامک را بر عهده بگیرد.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000488/nf00488047-1.jpg
سیامک و باقر نمازی پدر وی که هر دو به دلیل اتهامات امنیتی و اقتصادی در بازداشت به سر می برند

سیامک نمازی از نمای نزدیک

سیامک فرزند باقر نمازی، استاندار اسبق خوزستان نفت‌خیز در دوره پهلوی است. او به واسطه رشد در خانواده‌ای که بلافاصله پس از فرار از ایران به‌دنبال وقوع انقلاب اسلامی در ساختار حامی نظم نوین جهانی، به استخدام مجدد درآمد، به قولی مسیر رشد را سریع‌تر از دیگران طی کرد. او در ۲۴ سالگی با مدرک «روابط بین‌الملل» دانشگاه تافتز آمریکا، به ایران بازگشت و به سرعت در دولت مشغول به کار شد!

درباره سیامک نمازی بیشتر بدانید:

با استفاده از سابقه خانوادگی و توصیه برخی نفوذی‌ها به فرزند مقام عالی اجرایی وقت که جویای سهم خود از اقتصاد نفتی بود نزدیک شد و در ۲۸ سالگی اولین و تنها شرکت دلالی وابسته به دولت را با نام «آتیه بهار» تاسیس کرد! شرکتی که به قول تجار غربی و شرقی، کلید ورود به بازار ایران محسوب می‌شد و با دریافت حق حساب «م – ه» و برخی مدیران آلوده دولتی، مسیر نفوذ سرمایه‌داری به ایران را باز کرد و «رشوه‌خواری» در ایران را به قانونی ملی تبدیل کرد!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی