منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
شناسه خبر: 233390
گروه :خبر
13940703000278_PhotoA

همزمان با برگزاری مراسم عاشورای حسینی در شهرستان بهبهان، دو موتورسوار که اسلحه غیرمجاز با خود حمل می‌کردند به‌ سمت عزاداران تیراندازی و 6 نفر را مجروح کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، همزمان با برگزاری مراسم عاشورای حسینی در شهرستان بهبهان، دو موتورسوار که اسلحه غیرمجاز با خود حمل می‌کردند به‌سمت عزاداران تیراندازی کردند، این حادثه در صحن امامزاده حیدر به‌وقوع پیوست و طی آن شش نفر مجروح شدند.

*همزمان با ورود دسته‌های عزاداری، تیراندازی آغاز شد/ مجروحان در حال مداوا

اما اصل ماجرا؛ به گفته شاهدان عینی همزمان با ورود دسته‌های عزاداری به صحن امامزاده حیدر(ع) دو گروه از اوباش که قبلا سابقه نزاع با یکدیگر داشتند به شدت درگیر شده که در این بین یکی از عوامل درگیری با استفاده از اسلحه شکاری به سوی طرف‌های درگیر شلیک کرده و شش نفر را مجروح می‌کند.

به گفته منابع آگاه، در این تیراندازی دو نفر از ناحیه صورت زخمی شدند.

وی گفت: این حادثه در ساعت یک و 30 دقیقه بامداد روز عاشورا بین دو طایفه کردستان و ویسی رخ داده است.

این منبع آگاه همچنین از دستگیری 6 نفر خبر داد و افزود: پنج نفر از کسانی که در این جریان زخمی شده‌اند، در بیمارستان شهیدزاده بهبهان در حال مداوا هستند.

*اختلافات قومی این حادثه را رقم زده است

در همین ارتباط، فرماندار بهبهان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در تیراندازی شب گذشته که به دلیل اختلافات قبلی اتفاق افتاد، حدود 5 تا 6 نفر با تفنگ ساچمه زخمی شده که به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

حسین ملک‌خدایی با بیان اینکه حادثه تیراندازی روز عاشورا به دلیل اختلافات قومی بوده و هر دو طرف درگیری دستگیر شده‌اند، گفت: این حادثه در شهر بهبهان روبه‌روی امامزاده حیدر به وقوع پیوست.

وی تصریح کرد: این حادثه حمله به هیئت عزاداری یا عزاداران حسینی نبوده است، بلکه چند نفر به دلیل اختلافات قومی با یکدیگر درگیر شده که عوامل این تیراندازی به سرعت دستگیر شدند.

*اخلالگران دستگیر شده‌اند

گفتنی است گشت عملیاتی بسیج با همکاری ماموران انتظامی توانستند همه اخلالگران نظم و برهم زنندگان امنیت عزاداری را دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی دهند.

این در حالیست که نیروی انتظامی در گفتگو با یک خبرگزاری این ماجرا را از اساس تکذیب کرده است.

اسامی مجروحان حادثه متعاقبا مخابره می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی