منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
شناسه خبر: 228490
گروه :خبر

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه ثبت نام از متقاضیان وام ۲ میلیونی آغاز شده است، گفت: بازنشسته ها با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی می توانند درخواست وام خود را ثبت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  عباس رشیدی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری طی گفت وگویی اظهار کرد: بازنشسته ها در حوزه حقوق شاید مشکلاتی وجود داشته باشند اما دولت هم برنامه هایی در دستور کار دارد و باتوجه به منابع موجود و مصوباتی که قانون گذار تصویب کرده است تلاش این است ارائه خدمات بهتر باشد.

وی با اشاره به حقوق ۷۵۰ هزار تومانی برخی از افراد، گفت: نسبت به حقوق ۷۵۰ هزار تومان برای افرادی که با تحصیلات پایین و شغل پایین است این حقوق طبیعی است. بازنشستگی مطلوب ناشی از اشتغال مطلوب است.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: کلیه نگاه ها این است که با کنترل تورم یک مقداری این امکان میسر شود تا مشکلات و شکافی که در حقوق بازنشسته ها ایجاد شده جبران شود تا باتوجه به مشکل مالی سیستم این موضوع حل شود.

رشیدی در مورد مشکلات خدمات درمانی بازنشسته ها گفت: بحث درمان بازنشسته ها یکی از مسائل اصلی است که با افزایش سن مشکلات بیشتر می شود، سعی بر این است که بحث بیمه تکمیلی درمان به نوعی که تا حدی بسته خدمتی در راستای درمان بازنشسته بهتر شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۵۰ میلیارد تومان برای مسئله خدمات درمانی بازنشسته ها در سال گذشته منظور شده است، اضافه کرد: در سال جاری ۹۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه تکمیلی بازنشسته ها در نظر گرفته شده است که فکر کنم بسته ای مناسب باشد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در حال حاضر بیش از یک میلیون بازنشسته حقوق یک میلیون و ۲۷۰ تومانی دریافت می کنند.

ماهانه یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان حقوق می دهیم
وی با بیان اینکه صندوق های بیمه ای صندوق های بین نسلی است، اضافه کرد: یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ماهانه و ۲۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در سال پرداخت حقوق است که تلاش ما این بوده است این حقوق ها سر موقع پرداخت شود.

جزئیات وام
رشیدی گفت: در سال گذشته ۲۰۰ هزار وام دو میلیونی به بازنشسته ها دادیم که رقم این وام در گذشته ۵۰ هزار نفر بود اما اکنون رقم آن چهار برابر شده است و در سال جاری با پیگیری های صورت گرفته سازمان و بانک صادرات، اعطای وام از ۲۰۰ هزار نفر به ۲۵۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: ثبت نام هم از روز گذشته آغاز شده است و بازنشسته ها با ورود به سایت می توانند ثبت نام کنند.

شرایط وام
وی گفت: شرایط وام بسیار ساده است و مشکلات زیادی برای دریافت وام وجود ندارد. ناگفته نماند رقم این وام در گذشته ۳۰۰ هزار تومان بود اما امسال رقم وام دو میلیون تومان و ۵۰ هزار نفر به تعداد متقاضیان افزایش یافت.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: امسال ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام در نظر گرفته شده است اما نتوانستیم سقف وام دو میلیون تومانی را افزایش دهیم.

بیمه تکمیلی برای ۹۵ هزار بازنشسته
رشیدی تصریح کرد: بحث بیمه تکمیلی درمان یک هزار تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و تورهای زیارتی برای ۹۵ هزار بازنشسته در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص درمان گفت: تا سقف ۱۴ میلیون تومان خدمات درمانی اعتبار در نظر گرفته شده است و اکنون به صورت کارگزاری با سیستم بیمه گر کار می کنیم.

رشیدی همچنین تصریح کرد: در این زمینه که همه داروها تحت پوشش بیمه نیست مشکلاتی وجود دارد و البته برای بیماران خاص، دارو پرداخت می شود.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: در سال گذشته ۷۲ میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه کردیم و امسال نیز حدود ۱۱۰ میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه خواهد شد.

چرا بازنشسته ها حقوق هایشان اختلاف میلیونی دارد
وی تصریح کرد: بازنشستگان تحت پوشش در صورتی که شرایط یکسان داشته باشند حقوق های یکسانی دریافت می کنند اما برخی ها در دوران و بازه های زمانی متفاوت و شرایط کاری گوناگون بازنشسته می شوند بنابراین حقوق های آنها نیز اختلاف دارد.

هزینه ها زیاد شده است
زهرا آقا خانی بازنشسته صندوق بازنشستگی کشور گفت: باتوجه به بیکار شدن یک فرد و بازنشسته شدن وی هزینه هایش نیز بیشتر می شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه ها به بازنشسته ها باید پرمحبت تر باشد، اضافه کرد: با حقوقی که می گیرم تا نصف ماه جوابگوی هزینه هاست و ۱۵ روز دیگر نمی دانم چه کار کنم.

حقوق بازنشسته ها کفاف زندگی را ندارد
محمد حسین نظروفا دیگر بازنشسته صندوق بازنشستگی کشور گفت: تا زمانی که شاغل و جوان هستیم متوجه فردای خود نیستم و متوجه مشکلات نیستیم و وقتی پا به سن می گذاریم تازه متوجه آن می شویم.

یک بازنشسته: برای درمان وام گرفته ام
وی تصریح کرد: بیماری ها با افزایش سن بیشتر و به دنبال آن هزینه درمان زیاد می شود به گونه ای که برای درمان گاها قرض و وام گرفته ایم.

وام دو میلیون تومانی دردی را دوا نمی کند
این بازنشسته تهرانی گفت: باتوجه به هزینه و شرایط زندگی، وام دو میلیون تومانی مشکلی را حل نمی کند زیرا هزینه ها بیشتر از این رقم هاست.

وی همچنین تاکید کرد: این وام و حقوق بازنشسته ها بازنگری و افزایش یابد زیرا حقوقی که اکنون دریافت می کنم کفاف ۲۰ روز اول ماه را می دهد.

بیمه پوشش نمی دهد
وی گفت: برای عمل ۱۰ میلیون تومانی تنها نیمی از آن را بیمه پرداخت کرد و همچنین برای دارو نیز همه اقلام تحت پوشش بیمه نیست و باید از جیب پرداخت کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر