منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۸
شناسه خبر: 225527
گروه :خبر
13930923000484_PhotoA

در حالیکه انبوه‌سازان مسکن ادعا می‌کنند نرخ سود تسهیلات ۱۰۰ میلیونی ساخت باید ۱۴ درصد باشد، مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با تکذیب پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با سود ۱۴ درصد گفت: این وام تنها به برخی مشتریان خاص و با نرخ سود ۲۴ درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کانون انبوه سازان مسکن در حالی بر موافقت ضمنی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات 100 میلیونی ساخت و انتقال آن به نام خریداران تاکید دارد که با گذشت سه روز از انتشار این خبر بانک مسکن هنوز این موضوع را تایید نکرده و حتی بر جزئیات و نرخ سود آن ایراداتی وارد کرده است.

محمدحسن مرادی مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با تکذیب پرداخت تسهیلات 100 میلیون تومانی ساخت مسکن با سود 14 درصد به انبوه‌سازان گفت: این وام تنها به برخی مشتریان خاص این بانک و با نرخ سود 24 درصد پرداخت می‌شود.

وی با تکذیب خبر اعطای وام 100 میلیون تومانی به انبوه‌سازان که روز دوشنبه از سوی جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در نشست خبری این تشکل صنفی مسکن عنوان شده بود، اظهار کرد: این بانک به هیچ عنوان برنامه پرداخت وام 100 میلیون تومانی ساخت مسکن با سود 14 درصد را ندارد و این موضوع تنها در حد مذاکره بوده است.

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به تسهیلاتی که بانک مسکن به انبوه‌سازان مسکن می‌دهد، گفت: اگرچه رقم این تسهیلات 100 میلون تومان به ازای هر واحد است، اما نرخ سود آن 14 درصد نیست و این وام را با نرخی که شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی برای نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی (24 درصد)‌ تعیین کرده است، به انبوه‌سازان می‌دهیم.

وی افزود: از دیگر شرایط دریافت تسهیلات 100 میلیون تومانی بانک مسکن به ازای هر واحد مسکونی از سوی انبوه‌سازان، داشتن گردش مالی بالا در بانک است که شامل انبوه سازانی می‌شود که رسوب حساب داشته باشند.

وی با بیان اینکه این برنامه از ابتدای امسال اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: از دیگر اشتباهات رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در تشریح این وام، اعلام قابل واگذار بودن این وام از سوی انبوه‌ساز به خریدار است؛ ‌در حالی که بر اساس قوانین بانک مسکن تنها 35 میلیون تومان از وام 100 میلیون تومانی ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار است و 65 میلیون تومان مابقی در دست انبوه‌ساز باید بماند.

جمشید برزگر رئیس کانون انبوه سازان مسکن اعلام کرد که بانک مسکن موافقت ضمنی خود را با پرداخت تسهیلات ساخت تا سقف 100 میلیون تومان به انبوه سازان و انتقال آن به نام خریدار را اعلام کرده است اما مسئولان ارشد بانک مسکن صراحتا این موضوع را رد کرده و اعلام می‌کنند پرداخت این تسهیلات با این حجم تقاضا برای ساخت به هیچ وجه امکان پذیر نبوده و در توان بانک مسکن و حتی بانک مرکزی نیست.

وی با اعلام موافقت ضمنی بانک مسکن با پرداخت وام 100 میلیون تومانی ساخت مسکن قابل انتقال به خریداران، گفته بود که نرخ سود وام 100 میلیونی ساخت هنوز مشخص نیست، اما پیشنهاد ما 14 درصد است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است