منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۴
شناسه خبر: 175878
گروه :خبر

شبکه خبری «سی.ان.ان» آمریکا روز چهارشنبه در گزارشی از عبور یک فروند هواپیمای نظامی ایران از نزدیکی یک فروند بالگرد جنگی آمریکایی در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، شبکه خبری «سی.ان.ان» آمریکا روز چهارشنبه در گزارشی از عبور یک فروند هواپیمای نظامی ایران از نزدیکی یک فروند بالگرد جنگی آمریکایی در خلیج فارس خبر داد.

سی.ان.ان در گزارش خود اعلام کرد: این حادثه، ماه جاری و زمانی رخ داد که یک فروند بالگرد نظامی از روی عرشه یک ناو آمریکایی در آب های خلیج فارس در حال برخاستن بود.

سی.ان.ان در گزارش خود اعلام کرد: هواپیمای نظامی ایران از فاصله 45 متری بالگرد آمریکایی عبور کرد.

یک مقام آمریکایی که شبکه تلویزیونی سی.ان.ان. به نام آن اشاره نکرد، گفت: نیروهای ایرانی در ماه اخیر رزمایش نظامی متعددی انجام داده اند که همه آنها به صورت کاملا حرفه ای صورت گرفته بود.

وی افزود: با توجه به این موضوع، انجام مانوری در نزدیکی یک بالگرد آمریکایی که مسلح نیز بود، باعث بهت فرماندهان آمریکایی شد.

این مقام آمریکایی البته گفت که «تصور می کنیم، انجام این مانور از سوی فرماندهان محلی ایرانی دستور داده شده بود».

سی ان ان افزود: یک فروند بالگرد MH-60R آمریکایی در حال برخاستن از عرشه ناو «یو.اس.اس کارل وینسون» بود که یک فروند هواپیمای ایرانی از نوع Y-12 به آن نزدیک می شود و پیش از آنکه این بالگرد بتواند به پرواز خود ادامه دهد از فاصله 45 متری آن عبور می کند.

شبکه تلویزیونی آمریکایی گزارش داد: هواپیمای ایرانی از نوع تجسسی بوده در ماه جاری چندین بار در منطقه خلیج فارس به گشت زنی می پرداخت، اما پس از وقوع این حادثه برای دو هفته از پرواز این هواپیما خبری نبود.

MH-60R

جزئیات‌ عبور‌ هواپیمای‌ ایران‌ از‌ نزدیکی‌ بالگرد‌ آمریکایی

Y-12

جزئیات‌ عبور‌ هواپیمای‌ ایران‌ از‌ نزدیکی‌ بالگرد‌ آمریکایی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی