منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۵
شناسه خبر: 242447
گروه :خبر

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور گفت: به‌منظور حفاظت از حیات‌وحش جریمه شکار پلنگ ایرانی 20 برابر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  معصومه ابتکار بعدازظهر امروز در دیدار با مقامات قضایی استان فارس اظهار داشت: تصمیم 20 برابر شدن شکار پلنگ ایرانی در شورای عالی محیط‌زیست کشور تصویب شده است.
وی درعین‌حال افزود: شورای عالی محیط‌زیست کشور برای سایر جانداران حیات‌وحش، میزان جریمه را به پنج برابر نسبت به گذشته افزایش داده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور همچنین گفت: هم‌اکنون 11 درصد از مساحت کشور تحت حفاظت ما است که باید این مقدار به 16 درصد برسد.

وی با تأکید بر آموزش قضایی محیط‌بانان خاطرنشان کرد: با دستورالعمل‌های جدیدی که برای ضابطان قضایی صادرشده، سال گذشته 850 محیط‌بان در این دوره‌ها شرکت کردند.

ابتکار افزود: هرچه دسترسی کارکنان حفاظت محیط‌زیست به‌روزآمدترین اطلاعات حوزه خود افزایش یابد، کارایی آنان بیشتر می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به 115 شهید محیط‌بان کشور گفت: 22 نفر از این تعداد در استان فارس شهید شده‌اند و افزونی شمار این شهدا به دلیل درگیری‌های پیشین با متخلفان است.

وی همچنین یادآور شد: هم‌اکنون چهار لایحه مهم محیط‌زیست برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه‌شده که شامل لایحه هوای پاک، لایحه حفاظت از خاک، لایحه حفاظت از تالاب‌ها و لایحه ارزیابی زیست‌محیطی است که سازمان حفاظت از محیط‌زیست به این قوانین نیاز دارد.

ابتکار اظهار داشت: 240 هکتار از اراضی مناطق حفاظت‌شده فارس آزادسازی شده و مشابه این اقدام در استان‌های مازندران، تهران، هرمزگان و برخی استان‌ها انجام‌گرفته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور