منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۰۲
شناسه خبر: 362413
گروه :خبر
img_6259

استاد حوزه و دانشگاه افزود:جریان تکفیری نه با شیعه سر سازش دارد و نه اهل سنت را برمی تابد،این جریان وابسته به غرب با قرائتی خودساخته از آموزه های اسلامی سعی در تخریب اسلام دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛حجت الاسلام معینی فر استاد حوزه و دانشگاه گفت:جهان اسلام امروزدرگیر فتنه ای است که منشاء آن جریان های تکفیری است و درامتداد این فتنه،همه روزه شاهد ریخته شدن خون مسلمانان بی گناه و تخریب آثار و ابنیه اسلامی به دست جنایت کاران جریانهای تندرو تکفیری هستیم.

معینی فر افزود:جریان تکفیری نه با شیعه سر سازش دارد و نه اهل سنت را برمی تابد،این جریان وابسته به غرب با قرائتی خودساخته از آموزه های اسلامی سعی در تخریب هر چه بیشتر اسلام در نگاه جهانیان دارد و برای رسیدن به این هدف از هیچ جنایتی واهمه ندارد.

وی با ابراز نگرانی نسبت به آنچه که آن را خطر زوال دین اسلام دانست، افزود: امروز سکوت در برابر این خطر جایز نیست و همه علمای اسلام چه شیعه و چه اهل سنت باید شجاعانه فریاد بزنند.

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه شهرستان پارسیان پدیده تکفیری را محصول استکبار دانست و اظهار کرد:مهمترین و محرمانه ترین سرویسهای اطلاعاتی دنیا با این گروه ها در ارتباط هستند.

وی راه کار مقابله با این جریانها را وحدت جامعه اسلامی و گفتگو بین مذاهب دانست.

امام جمعه شهرستان اجتهاد در مقابل نص را عامل حکم به کفر مسلمانان دانست وگفت:به حکم سنت هر شخصی که شهادتین را بر زبان جاری کند مال،جان و عرض او محترم است و کسی نمی تواند حکم کفر و شرک جاری کند و این مساله مورد اتفاق شیعه و اهل سنت است.

 شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت شهرپارسیان نیز با اشاره به آیه “واعتصمو بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا” اظهار کرد:انین ندایی است که بیش از 1400 سال پیش خداوند به پیامبر گرامی اسلام فرمودند که مسلمانان را به این ندا فرا بخواند.

امام جمعه اهل سنت شهرپارسیان با اشاره به تمسک مسلمانان به آیه فوق گفت:امروز به جای اینکه ما مسلمانان همدیگر را تکفیر کنیم، به تضعیف وتهدید یکدیگر بیندیشیم باید این آیه را در خود تقویت کنیم زیرا دشمن شناخته شده ما همان مشرکین ویهود ونصارایی است که قرآن در آیات متعدد به ما هشدار می دهد.

وی افزود:اگر مسلمانان به ندای قرآن گوش دهند ودرکنار یکدیگر وحدت داشته باشند واز تفرقه وجدایی دوری کنند همانند صدر اسلام خواهند شد که در اندک زمانی با اخلاق جهان را درسیطره خود قرار داد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت