منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ - ۷:۵۲
شناسه خبر: 333124
گروه :خبر
photo_2016-05-27_11-33-10

هستمت یک گروه اجتماعی است که با جمع آوری درب های پلاستیکی بطری و به فروش رساندن آن، برای معلولین ویلچر تهیه می کند و هدف من این است که معلولین در جامعه بهتر دیده شوند و زمین پاک باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، خانم فریال امینا کارشناس علوم تربیتی و از اعضای گروه اجتماعی هستمت در شهرستان بستک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار جهانگیریه گفت: هستمت یک گروه اجتماعی است که با جمع آوری درب های پلاستیکی بطری و به فروش رساندن آن، برای معلولین ویلچر تهیه می کند.

جرقه عضویت در گروه هستمت، از مجله پیک توانا مجله ای برای معلولین است برایم زده شد

 

photo_2016-05-27_11-33-10

 

وی بیان کرد: جرقه عضویت در گروه هستمت، از مجله پیک توانا که مجله ای برای معلولین است برایم زده شد و در فضای مجازی نیز تبلیغات این ایده را دیدم و تصمیم گرفتم که با این گروه همکاری کنم و از ماه رمضان سال گذشته این کار را شروع کردم و اقدام به تبلیغات در فضای مجازی نمودم و محیط کار پدر را که یک میوه فروشی بود به عنوان پایگاه جمع آوری درهای پلاستیکی بطری تعیین، و آن را در سایت هستمت ثبت کردم و یاری گرها شروع به تحویل درب بطری کردند و تاکنون بیش از 15 هزار عدد درب بطری جمع آوری شده است.

 

این عضو گروه هستمت عنوان کرد: افراد از اقشار مختلف از هنرمند گرفته تا ورزشکار در این طرح همکار بنده هستند ولی متاسفانه بعضا برداشت بعضی از مردم این است که شاید این طرح برای ما درآمدزایی داشته باشد و بعضا به کنایه می گویند: “با کارگرهای شهرداری می خواهید همکاری کنید” در صورتی که ما فقط خدا را در نظر گرفته ایم و قصد ما چیزی جز کار خیر نیست.

 

خانم امینا عنوان کرد: در بستک با توجه به حمایت و کمک انجمن های خیریه و خیرین، باز هم با مشکل کمبود ویلچر برای معلولین مواجه ایم و بعضی ها فکر می کنند که با فعالیت ما، فعالیت بهزیستی تحت الشعاع قرار می گیرد که آنها کم کاری می کنند ولی هدف ما اصلا این نیست و خود من به عنوان یک مددجو بهزیستی که فلج مغزی خفیف (cp) هستم از بهزیستی رضایت دارم. در زندگی نه پا دخیل است نه دست و نه ویلچر، بلکه فکر درست مهم است که با آن باید به جلو حرکت کنیم. هدف من این است که معلولین در جامعه بهتر دیده شوند و زمین پاک باشد تا  بتواند برای آیندگان نفس بکشد. با هستمت احساس مسئولیت نسبت به شهروندان بیشتر می شود.

 

وی در پایان از کلیه افراد همکار در طرح که از اقصی نقاط شهرستان در جمع آوری و تحویل درب بطری همکاری می کنند و بخصوص اعضای انجمن هنرهای تجسمی صمیمانه تشکر کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان