منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
شناسه خبر: 221857
گروه :خبر
28110_orig

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از اجرای موفقیت آمیز پروژه تعمیرات اساسی یکی از جرثقیل های غول پیکر ترمینال یک کانتینری بندر شهید رجایی برای نخستین بار به همت متخصصان داخلی این بندر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدرضا پوررجبی،معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: طی چند سال اخیر با توجه به شرایط و محدودیت های ناشی از تحریم ها و همچنین در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، با بهره گیری از دانش بومی و محصولات داخلی در بسیاری از زمینه های دانش طراحی، ساخت و تعمیرات تجهیزات بندری دستاوردهایی قابل توجهی حاصل شده است.

 

 
وی افزود: چنین رویکردی منجر به ساخت و ارتقاء مکانیزم های عملکردی تجهیزات استراتژیک بندری همچون جرثقیل های تخلیه و بارگیری کانتینر شده که علاوه بر این، کاهش خروج ارز از کشور در شرایط بحرانی را در پی داشته است.

 

 

 
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: از جمله این پروژه ها، می توان پروژه تعمیرات اساسی گنتری کرین(جرثقیل دروازه ای) شماره 8 بندر شهید رجایی با ظرفیت جابجایی 45 تن را برشمرد که در ترمینال کانتینری شماره یک این بندر مستقر می باشد و به علت خوردگی و شکستگی ریل دچار مشکل شده بود.

 

 

 
پوررجبی اعتبار اجرای پروژه تعمیرات این جرثقیل غول پیکر که از نوع پست پاناماکس و ساخت شرکت ZPMC می باشد، را رقمی بالغ بر یک میلیارد ریال اعلام کرد که از محل منابع داخلی شرکت بهره بردار ترمینال یک کانتینری این بندر تأمین شده است.

 

 

 
“سید مشکوه جلیلیان” رییس اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات خشکی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز طی اظهراتی کارکرد بالا به دلیل گذشت 12 سال از زمان شروع بهره برداری آن، شرایط جوی و اقلیم خاص منطقه، رطوبت زیاد و حرارت محیطی بالا و طراحی نامناسب ریل ترولی را از جمله عوامل موثر بر خرابی این جرثقیل غول پیکر دانست که در حال حاضر این مشکل اصلاح شده است.

 

 
وی اضافه کرد: این پروژه برای نخستین بار است که توسط متخصصین داخلی بندر شهید رجایی عملیاتی شده و اجرای آن 20 روز کاری زمان برده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی