منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
شناسه خبر: 182606
گروه :خبر
13940213000630_PhotoA

نیروهای عراقی در آخرین درگیری‌های الانبار، با تسلط بر منطقه «الکرمه» سعی دارند از قسمت شمال شرقی وارد فلوجه شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، استان الانبار به عنوان بزگترین استان عراق در غرب  این کشور قرار دارد و در بهار سال گذشته جزء اولین مناطقی بود که مورد هجوم گروه تروریستی داعش قرار گرفت.

فلوجه یکی از شهرهای راهبردی این استان به شمار می‌‌آید و با جمعیتی نزدیک به سیصد هزار نفر در 69 کیلومتری غرب استان بغداد و در شرق رود فرات قرار دارد.

فلوجه با وجود این که جزء شهرهای سنی مذهب عراق به شمار می آید از همان ابتدا مورد هجوم گروه تروریستی داعش قرار گرفت و تعدای زیادی از مردم این شهر توسط داعش قتل عام شدند.

به گزارش فارس، علاوه بر این که مناطق غرب و جنوب غربی اطراف شهر فلوجه شامل مناطق (الزاویه ،الحلابسه والجفه  ) تحت سیطره نیروهای تروریستی داعش قرار دارد، مناطق العسکری ( منطقه نظامی ارتش)، الشرطه (پلیس)، الجغیفی، الضباط (افسران)، الصناعی( منطقه صنعتی)، الشهداء النزال، النعیمیه، الخضراء، الرساله، المعلمین(معلم ها)، النواب ضباط (نمایندگان افسران)، الجولان، نیسان.الاندلس) به کنترل گروه تررویستی داعش درآمده است.

شمال غرب شهر فلوجه نیز که به مناطق الصقلاویه و اردوگاه الصقلاویه تقسیم می شود در کنترل نیروهای تروریستی داعش قرار دارد اما در جنوب این شهر در منطقه عامریه الفلوجه درگیری میان نیروهای ارتش و داعش ادامه دارد.

گروه تررویستی داعش در شرق و شمال شرق فلوجه هم حضور دارد و توانسته بیمارستان نظامی، اردوگاه المزرعه، کارخانه سیمان، کارخانه گچ،  پایگاه الفلوجه، پایگاه الزنبق، السجر،الشهابی، انبارهای منطقه الکرمه را تحت کنترل قرار بگیرد.

اما باید به این مسئله توجه کرد که یکی از محورهای عملیاتی ارتش عراق  برای ورود به فلوجه شمال شرق این شهر است که با پاکسازی این منطقه می توان گفت سقوط زنجیره‌ای مواضع گروه تروریستی داعش رقم خواهد خورد.

علاوه بر منطقه الرشاد، بخش وسیعی از منطقه راهبردی الکرمه نیز به کنترل نیروهای ارتش عراق قرار درآمده و در دو روز گذشته نیز نیروهای گردان طلایی به کمک نیروهای بسیج مردمی توانستند بخش بیشتری از شمال شرق فلوجه از جمله منطقه مهم الروضه واقع در شهر الکرمه را نیز آزاد کنند و در روزهای آینده باید منتظر پیشروهای نیروهای ارتش عراق در شمال شرق و به طور متناوب در دیگر مناطق  فلوجه باشیم.

الرمادی:

رمادی نیز یکی از شهرهای مهم استان الانبار به شمار می‌آید و در صد کیلومتری بغداد و میانه رود فرات قرار دارد.

به گزارش فارس،  گروه تروریستی داعش مناطقی از شهر الرمادی از جمله التامیم، شباط، شفق البیض، تموز، القادسیه، الطاش، المعلمین (منطقه معلم‌ها و الموحدین را تحت کنترل دارد و مناطق الورار،جمعیه، بازار ، التیله، مرکز پلیس، کاخ های ریاست جمهوری، کارخانه شیشه، دانشگاه الانبار، الجمهوریه و کارخانه سرامیک تحت سیطره نیروهای عراقی قرار دارد و در مناطق الحوز، استادیوم ورزشی، المخابرات و شهرک صنعتی درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

با وجود این که مناطق شمال شهر رمادی (البوذیاب، البوعطیه) به کنترل داعش درآمده، در منطقه البوفراج و السجاریه درگیری بین نیروهای عراقی و نیروهای تروریستی داعش هم چنان ادامه دارد.

نیروهای ارتش عراق در شمال غرب و غرب شهر الرمادی مناطق البوعلی، البو ریشاش، البوعساف، البوعساف، البو کنعان، کارخانه شیشه و تیپ هشتم ارتش  را تحت کنترل دارند و در تلاش هستند با پاکسازی منطقه البوجلیب و منطقه «5کیلومتری» این منظقه را به طور کامل آزاد کنند.

در شمال شرق رمادی در منطقه «البوعلوان» درگیری بین نیروهای عراقی و نیروهای تروریستی داعش هم چنان ادامه دارد و ارتش بعد از آزاد کردن مناطق حمیدیه و البوبالی، پاکسازی مناطق الصوفیه، البو سودا، البوغانم و دانشکده کشاورزی را در دستور کار قرار دارد.

فرودگاه التقدم (الحبانیه)  که میان مناطق فلوجه و رمادی قرار دارد تحت سیطره نیروهای عراقی قرار دارد و در مناطق حبانیه و الخالدیه  که فلوجه و الرمادی را به یکدیگر متصل می کند درگیری بین نیروهای عراقی و نیروهای تروریستی داعش ادامه دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است