منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۵
شناسه خبر: 187429
گروه :خبر
شورای مبارزه با مواد مخدر

مراسم تودیع و معارفه دبیر جدید و پیشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با حضور علیرضا جزینی قائم مقام کل ستاد مبازره با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری در سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، در جلسه تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش علیرضا جزینی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری گفت: ایجاد مرکز مشاوره و درمان در کمپ های کارگری کیش باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با معضل مواد مخدر باید سرشاخه های توزیع این مواد شناسایی و دستگیر شوند تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر نقش مهمی دارند.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه کلینیک های درمانی نیاز به نظارت بیشتری دارند تصریح کرد: یک درصد دانش آموزان کشور درگیر اعتیاد هستند و در حوزه پیشگیری، مدارس و دانشگاه ها باید در اولویت قرار گیرند.

وی تصریح کرد: برنامه های فرهنگی، جشنواره ها و نمایشگاه ها ظرفیت خوبی برای اقدامات فرهنگی مبارزه با مواد مخدر هستند.

علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در این مراسم گفت: پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر تسامح نکرده و با جدیت و متعصبانه عمل می کند.

وی افزود:مواد مخدر ریشه همه مفاسد است و کانون خانواده ها را هدف قرار داده است.

مونسان اظهار کرد: متاسفانه مواد مخدر وارد حوزه های دانش آموزی و دانشجویی شده است و ما در درجه اول و با اولویت بالا باید دایره دانش آموزی و دانشجویی را محافظت کنیم.

وی با تاکید بر این که تمامی دستگاه ها باید نیروی انتظامی را در امر مبارزه با مواد مخدر یاری کنند اظهار کرد: کیش باید پایلوتی برای کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و به عنوان جزیره پاک باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تقدیر از قاطعیت و حساسیت ناجا در امر مبارزه با مواد مخدر در کیش تاکید کرد: در بخش خلاقیت و تولید فکر در حوزه مواد مخدر باید تلاش بیشتری صورت پذیرد و در این موضوع پیشگیری مقدم بر درمان قرار داده شود.

سرهنگ حسین دهکی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش و دبیر پیشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با اشاره به اینکه اعتیاد به مواد مخدر سرآغاز انحرافهای اجتماعی است تاکید کرد: اولین ضربه های اعتیاد بر پیکره خانواده و به ویژه فرزندان وارد می شود.

وی تصریح کرد: باید عواقب و پیامد های خطرناک اعتیاد برای مردم تبیین شود.

دهکی افزود: بهترین شیوه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد، غنی سازی برنامه های فرهنگی و اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه است.

وی به عزم جدی پلیس در مبارزه با ورود و عرضه مواد مخدر در جزیره کیش اشاره و خاطر نشان کرد: ریشه کنی این معضل بزرگ نیاز به عزم جدی تمامی مسئولان در بخش های گوناگون دارد.

محمد حسن جهان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در بخش دیگری از این مراسم گفت: دشمن با مواد مخدر، جوانان ما را هدف گرفته است و مبارزه با مواد مخدر بسیار حساس و مهم است.

وی با تاکید بر این مطلب که باید دست افراد گرفتار در اعتیاد را گرفت نه مچ آن ها را اظهار کرد: رمز موفقیت در امر مبارزه با مواد مخدر در درجه اول توکل بر خدا و سپس همدلی و هماهنگی همه دستگاه هاست

جهان افزود: برای تحقق شعار جزیره پاک از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهم کرد.

در پایان این مراسم ضمن معرفی محمد حسن جهان به عنوان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منصوب شد و به پاس خدمات ۳۰ ماهه فرمانده انتظامی کیش در سمت دبیری شورا لوح های تقدیر از سوی علیرضا جزینی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری و علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به سرهنگ دهکی اهدا شد.

سرهنگ ستاد حسین دهکی ۷ ماه پیش به علت مشغله کاری و حجم مسئولیت های مهم در سمت فرماندهی انتظامی، دریابانی و پلیس فرودگاه جهت پیشبرد اهداف و برنامه های شورا از سمت خود به عنوان دبیر شورا استعفا داده بود.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است