منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
شناسه خبر: 288485
گروه :خبر
جدول ها_003

بندرعباس که قلب تجارت ایران است نوار مرزی اقتصاد ایران است اما ظاهر آن به شهری که اکثریت استانداردها رعایت می شود شباهت نداشته باشد و دیدن جدول ها و خیابان ها با این همه نا هنجاری و ظاهر نا آرام بسیار باعث تأسف می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،تمامی آدم ها اولین چیزهایی که به چشمانشان می آید را باور دارند و به آن عکس العمل نشان می دهند و زیبایی یکی از صفاتی است که هر انسانی نسبت به آن حس خوبی دارد یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد در ارزش گذاری های یک شهر، ظاهر آراسته آن است این نشانگر هویت آن شهر و شهروندانش است.

 

بندرعباس که قلب تجارت ایران است نوار مرزی اقتصاد ایران است و این یعنی الزاماٌ باید ظاهر آن همه شهرهایی شباهت داشته باشد که بدو ورود هر شخص به آن این مسئله کاملا احساس شود. بندرعباس در رتبه بندی های زیبایی شهری شاید در رده های پایین قرار بگیرد زیرا در دید اول اصلا ظاهر گیرا و جذابی ندارد زیرا هیچ یک از استاندارد های یک شهر خوب رعایت نشده است.

 

اکثر افرادی که به اینجا سفر می کنند تنها به دلیل خرید و تجارت های دریایی می آیند اما هیچ کس صرفا به خاطر گردش و تفریح و طبیعت گردی به آن سفر نمی کند و آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید؟ و تنها دلیل یا بهتر است بگوییم تنها جواب این سؤال نداشتن ظاهر چشم نواز و کمبود چشم انداز های دلنشین است.

 

اولین چیزی که در بدو ورود کسی به شهر جلب توجه می کند ورودی شهر، خیابان ها، جدول ها، پیاده روهاست، مخصوصا که در حال حاضر به پیشواز سال جدید می رویم و موجی از مردم فکر سفر به اینجا را در سر خود می پرورانند.

 

از ورودی های شهر بگذریم، زیرا به روز رسانی و بازسازی آن که کاری ساده نیست و مدت زمانی را باید به آن اختصاص داد تا آن را به شکلی که قابل توجه باشد انجام دهیم. می رسیم به خیابان ها و پیاده روها و جدول ها و …

 

دیدن جدول ها و خیابان ها با این همه نا هنجاری و ظاهر نا آرام بسیار باعث تأسف می شود ،خیابان ها و آسفالت های چهل تیکه ی بندرعباس که مملو از چاله های بزرگ و کوچک است کاملا به اصلاحات کلی و بازسازی ریزبینانه احتیاج دارد و اما جدول ها، به دلیل فرسایش آب و هوایی، تصادفات، شرجی زیاد در بندرعباس جدول های این شهر بسیار فرسوده شده و مانند قصه های مادربزرگ یکی بود و یکی نبود تبدیل شده است.

 

هم از لحاظ چیدمان جدول ها، یک دست بودن، همسان بودن، یک اندازه بودن و هم از لحاظ رنگی همانند رنگین کمان شده اند و این اصلا جالب نیست و در واقع، باید شکل و رنگ، اندازه ها و مدل جدول ها در همه جای یک شهر یکدست باشد.

 

داشتن یک شهر خوب دست یافتنی نیست،بلکه ساختنی است امید است برای بهسازی و نگهداری شهر بندرعباس مسئولان و شهروندان همگی به کمک هم بشتابند تا شهری ایده آل در شأن شهروندان و هموطنان دریا دلی که در بندرعباس زندگی می کنند داشته باشیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی