منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
شناسه خبر: 317782
گروه :خبر
91-07-1057

جشن طلاق یکی از پدیده‌های نو ظهور است و جشن طلاق مراسمی است که برای اعلام پایان یافتن یک ازدواج برپا می‌شود و بیان کننده مجرد شدن دوباره برگزار کننده مراسم است،مراسمی که متاسفانه مدتی است بین برخی از خانواده ها رواج پیدا کرده است ، برپایی جشن طلاق برگرفته از فرهنگ غربی بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در حال حاضر موضوع جدیدی با عنوان جشن به مناسبت طلاق در ایران مطرح شده است و در این مراسم زوجین پس از طلاق رسمی جشنی را مثل جشن عروسی برگزار می‌کنند که همراه با شام و موزیک است، مراسمی که متاسفانه مدتی است بین برخی از خانواده ها رواج پیدا کرده است و این مراسم مانند خیلی چیزهایی که مد می شود و هیچ ریشه ای ندارد، دارد مثل یک بختک رشد می کند و زیاد و زیادتر می شود.

 

شاید برای همین عادی شدن تعداد طلاق‌ها در ایران است که چند وقتی است یک جشن به جشن‌های دیگر اضافه شده؛ جشنی که برای تمام شدن یک زندگی و بیشتر در مناطق شمالی تهران برگزار می‌شود.

 

جشن طلاق مراسمی است که برای اعلام پایان یافتن یک ازدواج برپا می‌شود و بیان کننده مجرد شدن دوباره برگزار کننده مراسم است و همچنین این مراسم به طرق گوناگون برگزار می‌شود، یک یا هر دو طرف می‌توانند در مراسم حضور داشته باشند ، در این مراسم کیک طلاق، تابوت حلقه ازدواج، و حلقه‌های طلاق بریده، یا شکسته شده وجود دارد.

 

“تلخ ترین و تاسف آورترین جشن”؛  این توصیفی است که می توانم از این مراسم داشته باشم ، مراسمی که متاسفانه مدتی است بین برخی از خانواده ها رواج پیدا کرده است و این مراسم مانند خیلی چیزهایی که مد می شود و هیچ ریشه ای ندارد، دارد مثل یک بختک رشد می کند و زیاد و زیادتر می شود.

 

جشن طلاق که چندی است در نقاط مختلف جهان رواج پیدا کرده است، کم‌کم میان زوج‌های ایرانی در حال گسترش است. در جشن طلاق ممکن است هر دو همسر سابق حضور داشته باشند یا یکی از آن‌ دو و هدف از جشن‌های طلاق متفاوت است و هر یک از زوجین دلایل مختلفی را برای برگزاری این چنین جشنی را بیان می‌کنند و برخی اگر چه به ظاهر خوشحالند اما از میان صحبت‌هایشان می‌توان فهمید برای تسکین درد و فراموشی موقت این اتفاق تلخ، اقدام به برگزاری چنین جشنی کردند.

 

جشن طلاق یکی از پدیده‌های نو ظهور است و اگرفردی بخواهد اثرات طلاق را کم کند و سعی داشته ‌باشد تا روی کودکانشان کمترین اثر را داشته ‌باشد راهش جشن گرفتن نیست چون طلاق پدیده‌ای مثبت نیست و بهتر است به جای جشن رفتار درستی با کودکان خود داشته‌باشند و پشت‌سر یکدیگر صحبت نکنند همچنین بعد از طلاق رفتار متینی داشته‌ باشند.

 

برپایی جشن طلاق برگرفته از فرهنگ غربی بوده است که آن را محکوم می‌دانیم چرا که این امر تقلیدی بوده و دولت در راستای برخورد فرهنگی در این زمینه باید اقدام کند؛ جشن طلاق خود به‌عنوان یک ناهنجاری اجتماعی بوده که رسانه‌ها باید در راستای قبح طلاق اقدامات مؤثری انجام دهند و برپایی جشن طلاق خود باعث شکسته شدن قبح طلاق می‌شود بنابراین باید در زمینه کاهش طلاق و از بین بردن فرهنگ غربی در کشور اقدام مؤثری  انجام دهیم.

 

انگار این روزها دیگر «طلاق» زشت‌ترین و بدترین کار حلال نیست چرا که اگر سری به دادگاه‌های خانواده بزنیم به‌خوبی می‌توانیم شاهد از بین رفتن قبح واژه طلاق بین زوج‌های جوان باشیم.

 

نتیجه جستجو برای پیدا کردن نقطه‌ای که جشن طلاق شکل گرفته و به دیگر نقاط جهان گسترش یافته، جهانی بودن این پدیده را نشان می‌دهد. در میان کشورهای اروپایی کشور انگلیس از جمله کشورهایی است که پایه گذار برگزاری جشن طلاق بوده است و جالب اینکه این جشن، این روزها در کشور انگلیس بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در ژاپن زن با پوشیدن لباس ویژه جشن طلاق به همراه همسرش با شکستن حلقه ازدواج خود، به پیوند زناشویی خاتمه می‌دهد.

 

جشن طلاق در غرب با فرهنگ سازی خاصی صورت گرفته و مفهوم آن این است که بعد از طلاق ما دشمن هم نیستیم و روابط انسانی معقولی داریم و لزوما هیچ یک از طرفین طلاق بد نیستند اما در ایران بعد از طلاق با نمایش ظاهرپسند جشن طلاق، دشمنی و عداوت بین زوج و خانواده هایشان گاهی با شدت بیشتر ادامه می یابد و حتی کودکان را هم در این یارکشی دخیل می کنند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است