منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
شناسه خبر: 237947
گروه :خبر
13940523000412_PhotoA

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و برادر رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود تأکید کرد که تحریم‌ها علیه ایران می‌بایست مجدداً بازگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،«جب بوش» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا در مصاحبه با شبکه «فاکس‌نیوز» بر لزوم بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران تأکید کرد و گفت: «ما باید تحریم‌ها (علیه ایران) را مجدداً بازگردانیم و با همپیمانان خود برای ایجاد یک تقابل جدی با ایران مجدداً وارد تعامل شویم».

وی که همچون بسیاری دیگر از جمهوری خواهان مواضع تندی در قبال ایران اتخاذ کرده است، ادامه داد: «ما باید به وضوح با جاه‌طلبی‌های ایران در منطقه مقابله کنیم. ما باید تحریم‌ها را مجدداً بازگردانیم تا آنچه را که لازم است انجام دهیم و بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که ایران از اروپا، کشورهای دیگر و شرکت‌های دیگر که به دنبال کسب سود هستند، سرمایه دریافت به دست نیاورد».

بوش درباره ایران اینگونه ادامه داد: «آنها (ایران) باید انتخاب کنند که می‌خواهند در وسیع‌ترین اقتصاد، با بالاترین احترام به حاکمیت قانون وارد تجارت و کار شوند یا اینکه قصد دارند برای اقتصاد ایران که تحت کنترل سپاه پاسداران است و هیچ حاکمیت قانون ندارد، تجارت کنند؟ فکر می‌کنم ما باید با همپیمانان خود برای ایجاد یک تقابل جدی با ایران مجدداً وارد تعامل شویم».

این نامزد جمهوری‌خواه در دفاع از رژیم صهیونیستی و انتقاد به لغو تحریم‌های ایران اینگونه گفت: «طنز تمامی این مسائل اینجاست که بزرگترین همپیمان اسرائیل (آمریکا)، به ایجاد بزرگترین تهدید برای موجودیت این کشور (اسرائیل) کمک کرده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که همچنان از اسرائیل حمایت می‌کنیم».

وی تأکید کرد:‌«اگر تسلیحات ضروری پیشرفته در اختیار اسرائیل قرار دهیم، تأثیر بازدارندگی به وجود می آید و در آن هنگام ایران متوجه می‌شود که ما در خصوص تقابل با جاه‌طلبی‌های هسته‌ای و غیرهسته‌ای این کشور در سراسر جهان جدی هستیم».

این نامزد جمهوری‌خواه که در نظرسنجی‌های آمریکا نیز وضعیت چندان رضایت‌بخشی ندارد، درباره مبارزه با تکفیری‌های داعش در عراق گفت: «ما باید با رهبران قبایل سنی وارد تعامل شویم. ما می‌بایست به طور مستقیم کردها را مسلح کنیم. ما باید مربیان نظامی خود را در تعداد محدودی از نظامیانی که داخل عراق داریم، ادغام کنیم. برج مراقب باید بتواند تشخیص دهد که پروازهای سورتی کدام مناطق را هدف قرار دهند. ما یک راهبرد نیاز داریم. آنچه که در حال حاضر داریم یک تلاش واکنشی است که یک رویکرد راهبردی نیست و راهبردی که من در ذهن دارم به تروریسم اسلامی و داعش پایان می‌دهد».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی