منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
شناسه خبر: 338054
گروه :خبر
فروغ مسلم زاده- رفتارنیوز- هرمزگان

مدیرمسئول نشریه آفتاب جنوب در یادداشت اجتماعی خود در رابطه با عفاف و حجاب اظهار کرد: بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی و خواهش داوطلبانه مردم برای پیاده سازی ارزش های اسلامی، امروز نتایج بدست آمده در عرصه ی اجتماعی چندان مورد تایید صاحب نظران و مسوولین نمی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، فروغ مسلم زاده ، مدیرمسئول نشریه آفتاب جنوب و عضو فعال بسیج رسانه هرمزگان در یادداشت اجتماعی خود در رابطه با عفاف و حجاب که در اختیار خبرنگار  ما قرار داده است اینگونه بیان کرد: بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی و خواهش داوطلبانه مردم برای برای پیاده سازی ارزش های اسلامی، امروز نتایج بدست آمده  در عرصه ی اجتماعی چندان مورد تایید صاحب نظران و مسوولین نمی باشد.

 

حجاب یک مطالبه ی عمومی بود که امروز با بخشنامه و گشت و امر به معروف هنوز در چالش تحقق قرار دارد.

 

آسیب شناسی این واقعیت اجتماعی همیشه از جانب گروه های مسوول انجام می شود و این است که همواره پدیده بدحجابی و بدحجاب مورد شماتت قرار می گیرد اما علت آن همچنان باقی می ماند.

 

وقتی در دهه ی ۶۰ خانم ناظم پاچه ی شلوار دختران دانش آموزان را بالا می کشید تا رنگ جوراب دخترکان را در کفش های کتانی بازرسی کند، شاید نمی توانست تصور کند در دهه ۹۰ فرزندان همان دختران بدون جوراب و با پاچه ی بالای قوزک پا در خیابان طنازی خواهند کرد.

 

درست همانگونه که ماشین اصلاح را به مدارس راهنمایی پسرانه می بردند و مجبورشان می کردند موهای شان را از ته بزنند، امروز پسرانِ همان پسران موهای شان را با آخرین مدل های آنچنانی آرایش می کنند و مانند نو عروسان چهره آرایی هم می کنند و….

 

و همان دختران و پسران از مرز هوایی رد نشده؛ روسری بر می دارند و شلوارک می پوشند و سلفی می گیرند و برای همه به اشتراک می گذارند.

 

از آن سو، در برخی مجالس برای برخی بانوان حجاب را چنان تعبیر و تفسیر کردند که همسران شان هم از دیدن حداقل نشانه های زنانگی و نزاکت محروم شدند و این شد که چشمان حریص در خیابان زیاد شدند و …

 

و امروز مسوولین امر اعلام می کنند یکی از دلائل عمده ی طلاق، روابط فرا زناشویی و خیانت است.

 

اگر بنشینیم و هی دنبال جای پای استکبار در گیسوان افشان دختران و چهره های بزک شده ی پسرانمان بگردیم؛ فردای مان از امروز به مراتب بدتر خواهد بود.

 

این دختران؛ نوادگان همان زنانی هستند که در کشف حجاب رضاخان، جان بر سر چادرشان دادند.

 

چه اتفاقی افتاده است!

 

مسوولین امر، روحانیون، معلمین، اساتید دانشگاه، وعاظ و رسانه ها و… باید یک آسیب شناسی رفتاری و بینشی داشته باشند.

 

برای یک بار هم که شده به خودمان شک کنیم، آیا شیوه ی تبلیغ دین کامل محمد (ص) را درست انتخاب کرده ایم؟ آیا واعظ و روحانی و آمر به معروف ما با شخصت شناسی، روان کاوی، زبان بدن و فن مذاکره و نفوذ کلام و… آشناست؟ آیا با دنیای امروز جوانان آشناست؟

 

آیا استاد دانشگاه ما “امر به معروف” را باور دارد؟ نقش دین را در سلامتی روان و رفتار برای دانشجویانش تشریح می کند؟ و…

 

رسانه ی ملی ما مدام اینترنت رایگان تبلیغ می کند. آن هم در ساعت پایانی شب تا بامداد. بارها گفته ام و باز هم می گویم اگر ما به اندازه ی دغدغه ی اپراتورهای تلفن های همراه برای درآمدشان؛  نگران شرایط جوانان مان می بودیم؛ شرایط غیر این بود.

 

به نظر شما اینترنت رایگان نیمه شب تا صبح به کار چه کسانی می آید؟ چند درصد استفاده کنندگان برای کارهای پژوهشی و علمی از این امکانات استفاده می کنند؟ در پربیننده ترین برنامه ی تلویزیون آسان ترین شیوه های استفاده از فضاهای مجازی تبلیغ می شود و به اندازه ی ۱۰ درصد آن هم خبری از تبلیغات به روز و جوان پذیر ارزش های اخلاقی نیست.

 

جوان امروز زبان موعظه را نمی داند و به محض دیدن ناصحان و واعظان در صفحه تلویزیون،کانال را عوض می کند، با او باید با زبان خودش سخن گفت.

 

این ها که بی حجابند بلا استثنا از چند ماهگی تا ۱۸ سالگی اهم ساعات شبانه روزشان را در سیستم آموزشی ما می گذرانند، بعد هم در دانشگاه و محل کار باز هم ما حضور داریم، در خانه هم هستیم.

 

شبیخون فرهنگی هست، بودجه های آنچنانی برای انحراف جوانان هست، استکبار هست و… در کنارش ما!! هستیم با زبان تند انتقاد و تازیانه بر جوانان و نوجوانانی که دست پرورده ی خود ما هستند.

 

اصرار بر انجام شیوه های دیروز و امروز ترویج حجاب و امر به معروف و نهی از منکر نتایج مشابه به بار خواهد آورد.

 

یک واکاوی و خودکاوی لازم است.

 

اگر آنانی که آنسوی مرزها برای ما برنامه ریزی می کنند؛ دهه ی محرم و شب های قدر را در اختیار می داشتند؛ به نظر شما چه می کردند و چه دستاوردهایی داشتند؟

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری