منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱
شناسه خبر: 344757
گروه :خبر
untitle_Fotor_Collage
 

به مناسبت گرامی داشت روزخبرنگار؛

جایگاه خبرنگار از دیدگاه مسئولان هرمزگانی

مسئولان و مقامات ارشد استان هرمزگان خبرنگاران از ارکان پیشرفت کشور دانستد که رسالتشان برگرفته از اعتقادات دین در عرصه رسانه می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مسئولان و مقامات دولتی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با تاکید بر نقش تعالی بخش رسانه ها در پیشرفت جامعه گفتند: رسالت خبرنگاران برگرفته از اعتقادات دین در عرصه رسانه است.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی امنیتی استان هرمزگان تصریح کرد: اصحاب رسانه انسان هایی فهیم هستند که مسئولیت سنگینی را در جامعه بر عهده دارند لذا هیچ کدام از فرمانداران در هرمزگان حق ندارند از فعالان رسانه ای شکایت کنند و اگر این کار انجام شده بابت آن عذرخواهی می کنم.

1383_635533984201087397_s

امیر دریادارآزاد، فرمانده نیروی دریایی منطقه یکم ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قدرت رسانه ها در جامعه اظهار کرد: خبرنگاری در جامعه اسلامی برگرفته از اعتقادات دین در عرصه رسانه است که با ایجاد تعادل در جامعه و حفظ ارزش های نظام همبستگی بین ملت و دولت را فراهم می کنند.

وی افزود: خبرنگاران فعال ، دارای اعتقادهای دینی و پایبند به ارزش ها و اصول اسلام و انقلاب اسلامی در نظام جمهوری اسلامی با قداستی که برای کار خود قائل هستند ایجاد خدشه در خبر را گناه دانسته و با همه سختی ها به اطلاع رسانی صادقانه و بدون غرض ادامه می دهند.

82178240-70918562

محمدرضا پاکدامن ، مدیر کل بنیاد شهید استان هرمزگان با بیان اینکه در دروان دفاع مقدس از پیر تا دانش آموز برای دفاع از خاک میهن و ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی روانه جنگ سخت با دشمن تا دندان مسلح رفتند، گفت:امروز خبرنگاران پیرو آن ارزش ها با نثر روان خود راه آنان را ادامه می دهند لذا خبرنگاران می توانند متولی یک حرکت مقدس برای حفظ و ثبت خاطره های خانواده شهدا بوده و ارزش های عالی اسلامی را گسترش روز افزونی در جامعه دهند.

n00132971-b

پرویز سالاری،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه اصحاب رسانه و مطبوعات در کشور ما به عنوان رکن چهارم دموکراسی به این بلوغ رسیده اند تا خودشان صنف خود را تشکیل دهند، افزود:خبرنگاران رسالت مهم آگاهی بخشی، نقد منصفانه، اطلاع رسانی و تبادل آرا و افکار عمومی را بر عهده دارند.

وی اظهار کرد:بخش عمده خبرنگاران و اصحاب رسانه در هرمزگان همواره در مقاطع مهم و بحران ها در کنار یکدیگر بوده و به دور از جناح بندی های سیاسی و حزبی در کنار هم فعالیت داشته اند.

139504281334422088160194

مرتضی حقیری زاده،مشاور عالی استاندار هرمزگان گفت:خبرنگاران براساس قانون مطبوعات قلم فرسایی می کنند و در برابر آن و همچنین در برابر خون شهدای خبرنگار مسئول هستند.

66-300x225

علیرضا مجرد، مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی اظهار کرد: خبرنگار چراغ روشنی است که جامعه را به سمت تعالی و توسعه هدایت می کند.

aec11c81bfc04ec38280df9ec3db4018

 

حجت الاسلام فروزان نژاد، رییس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان افزود:خبرنگاران از ارکان پیشرفت کشور و دین و عامل اساسی اطلاعات مردمی به شمار می روند.

37586

سید فاضل حیدری بلوکی، مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان با بیان اینکه خبرنگاران پیام آوران امید و رفاه اجتماعی می باشند، تصریح کرد: خبرنگاران قشری از جامعه هستند که می‌توانند با قلم خود اندیشه‌ها و انرژی های سازنده اجتماع را به جریان بیندازند و هر اندیشه‌ای که از صاحبان فکر برمی‌خیزد، در صورتی که توسط مسئولان به مرحله عمل و ظهور برسد، آثاری قابل توجه بر جریان توسعه و پیشرفت یک ملت می‌گذارد.

62040

 

مهران جلالی، مدیرکل صدا وسیمای هرمزگان تصریح کرد: ریشه و منشاء رسانه های بزرگ خبری بین المللی به صهیونیسم باز می گردد و به همین دلیل این رسانه ها علاقه ای برای پرداختن به قدرت اسلام بخصوص ایران اسلامی ندارند.

وی اظهار کرد:تعریف خبرنگاری به خبرنگاری کوله پشتی تغییر یافته که وی باید همه کارهای مربوط به خبر را در هر شرایطی به خوبی انجام دهد.

82178240-70918564

آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه دراستان هرمزگان افزود:خبر در فرهنگ اسلام هم در مکتب تشیع و هم برادران اهل سنت دارای جایگاه خاصی می باشد، هیچ مکتبی غنی تر از اسلام در بحث خبر وارد نشده است .

وی اظهار کرد:مطبوعات هنوز جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده اند چنانچه اگر پدیده ای مشخص، تبلیغ و تبیین نشود نمی تواند توفیق اساسی داشته باشد.

139403071011055705383404

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور