منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵
شناسه خبر: 338505
گروه :خبر
hormoz

وزیر خارجه آمریکا برای دیدار و گفتگو با همتای روسی خود روز پنج شنبه به مسکو سفر می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ مقامات دو کشور روسیه و آمریکا روز دوشنبه از سفر «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به مسکو در هفته جاری خبر دادند. گفتنی است که این چهارمین سفر رسمی این دیپلمات ارشد آمریکایی به روسیه از ماه مه ۲۰۱۵ است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که در این سفر،‌ وزیر خارجه آمریکا در دیدار با «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود «پیرامون موضوعات روز از همکاری دوجانبه گرفته تا دستور کار بین المللی بحث و گفتگو خواهد کرد».

طبق اظهارات «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا موضوعات مورد بحث میان مقامات دو کشور جنگ داخلی در سوریه، بحران اوکراین و مناقشه قره باغ خواهد بود.

وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که روابط روسیه- آمریکا از «اقدامات غیردوستانه» واشنگتن «به شدت لطمه دیده است»؛ اقداماتی که از سال ۲۰۱۴ و به دنبال وضع تحریمهای غرب علیه مسکو- به بهانه نقش این کشور در بحران اوکراین- آغاز شد.

اما برغم این مشکلات، دوکشور همچنان به همکاری با یکدیگر بر سر برخی از موضوعات بین المللی از جمله حل بحران سوریه و اجرای توافقنامه مینسک ادامه می دهند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است