منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
شناسه خبر: 347268
گروه :خبر
3035

استاد حوزه و دانشگاه گفت: زنانی که از لحاظ موقعیت اجتماعی قدرتمند و موفق هستند ، همواره خانه و خانواده را در راس اهداف خود قرار می دهند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرضیه حیدر زاده استاد حوزه و دانشگاه جامعه سالم را در سایه محیط خانوادگی سالم دانست و با بیان این مطلب افزود: زن با ایجاد محیط خانوادگی سالم می تواند سنگ بنای جامعه انسانی قدرتمند ، آینده نگر و آرام را فراهم سازد .
وی افزود:  بدون وجود چنین محیطی ، جامعه از لحاظ عاطفی گسسته و ار لحاظ معنوی و روحی آسیب پذیر و آلوده به جنایات می شود و سستی در آن ریشه می دواند و خلاقیت افراد جامعه به تدریج ار دست می رود .حیدرزاده در ادامه بیان کرد: همسر شایسته و مادر شایسته مایه قوام زندگی خانوادگی صحیح و خانواده صالح نیز مایه قوام جامعه است .
این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: زن خانواده ای آرام و پویا می سازد ، زن به خانواده آرامش می دهد و محیط خانه را گم و صمیمی نگه می دارد ، در خانواده ناسالم ، اعضا نمی توانند درباره تجربه ها ، خواسته ها ، نیازها و احساسات خود حرف بزنند به جای آن هر کس باید نقشی را ایفا کند که بانقش سایر اعضا همخوانی داشته باشد .حیدرزاده بیان داشت: نقش ها در تمام خانواده ها مطرح اند و وجود دارند اما وقتی شرایط تغییر می کند نقش افراد خانواده هم باید تغییر کند و خود را با شرایط تطبیق بدهند تا خانواده سالم باقی بماند .

وی افزود:  طبیعت و ساخت بشری این گونه است که جز در آغوش خانواده و در محیط خانواده و در آغوش پدر و مادر آن تربیت سالم و کامل و بی عیب و بی عقده و آن بالندگی لازم روحی پیدا خواهد شد .
حیدرزاده در ادامه تاکید کرد: انسان زمانی از لحاظ روحی و عاطفی ، صحیح وسالم وکامل بار خواهد آمد که در خانواده بار بیاید و د ر خانواده تربیت شود .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی