منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۷:۵۶
شناسه خبر: 303737
گروه :خبر
IMG_4574

آیت الله کاظم صدیقی گفت: از دیگراهداف شهید این است که در جامعه، آشوب، فتنه و اخلاف داخلی از طریق نفوذی ها و بی ولایت ها و ضد انقلاب ها به وجود نیاید و نکته ی برتر آن بُعد تخلیه است در میان اخلاقیون، تخلیه بر تخلیه مقدم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در دومین یادواره سرداران و 206 شهید شهرستان رودان، با اشاره به آیه شریفه وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَلْ أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ (169 سوره آل عمران )گفت: خدا را شاکریم که به ما بهترین عمر را ارزانی داشت و دلهای ما را با نور قرآن و پیامبران و امامان معصوم آشکار ساخت و ما را زیر سایه آنها در مسیر سعادت اخروی قرار داد و پرچم اسلام ناب را روزی ما کرد.

 

صدیقی اظهار کرد: خدا را شکرمی کنیم که اسلام ناب را روزی ما کرد و ما را از چنگال طاغوت ها و سلاطین وابسته نجات داد و خونهای پاک و گرم شهیدان که شجره امامت و ولایت را آبیاری کرد، و اهل بیت(ع) در میان شرق و غرب  تنها قدرتی است که گویا و بالنده، راه را برای ظهور امام عصر(عج) هموار می کند.

 

وی افزود: خدا را شکر می کنیم که از میان ملت ما قربانیانی قبولی کرد که راه شهادت را به روی سرافرازان بازکرد و خانواده ای شهدا را چشم و چراغ مردم قرار داد.

 

امام جمعه موقت تهران با قدردانی از حضور پرشور مردم شهید پرور شهرستان رودان در این محفل نورانی، ادامه داد: این جمعیت کثیر مایه سرافرازی و خشنودی قلب امام زمان(عج) است و می بالیم به زنان و مردانی که در این مجلس نورانی بر سر سفره 206 شهید نشسته اند، و اعلام می کنم که شهدا، ما برای بیعت آمده ایم.

 

صدیقی با بیان اینکه نباید تسلیم زورگویی ها و زیاده خواهی های استکباری شیطان بزرگ بشویم،گفت:جوان های عزیز ما می گویند که شما به ما نگاه کنید تا ما پرچم شما رابه احتزار نگه داریم و ما مردم برای مسئولین حجتیم، آنها هم نترسند و عقب نشینی نکنند و بدانند مردم طرفدار شهیدان و شهدا هستند و برای استقلال و اسلامیت این کشور و برای به احتزاز درآوردن پرچمی که از دست امیر المومنین(ع)، که آن پرچم ولایت و حاکمیت خدا، حاکمیت هیهات من الذله است، تلاش می کنیم.

 

وی در خصوص اینکه مدارس و دانشگاه ها متعلق به شهدا هستند اضافه کرد: اگر مدارس و دانشگاه ها  را متعلق به شهدا و به نام شهدا بدانند باید در آنها دین حاکم باشد و دختران ما در این مدارس خانه داری و همسرداری یاد بگیرند.

 

حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد : من از کسانی که سیاسی عمل می کنند و به آمریکا و انگلیس تمایل دارند، و با پول و امکانات ترویج می کنند تعجب می کنم، شما را به خدا اگر شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس با خون خود از این کشور حمایت نمی کردند امروز نه من می توانستم پشت این تریبون صحبت کنم و نه اینکه این راحتی در اینجا حکمفرما بود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیکاری آفت است و انواع بیماری ها را به همراه دارد و جوان های ما را به اعتیاد و قاچاق و کارهای زشت می کشاند و بیایم  دست به دست هم دست از سیاسی کاری برداشته و برای خدا کمر ببندیم و با لبیک یا حسین  جوانها را از بیکاری نجات دهیم.

 

آیت الله صدیقی با بیان اینکه فرهنگ شهادت پیامش را به همه رسانده است، اظهار کرد: قرآن اهداف شهیدان را بیان کرده و لفظ جاودانگی آن را به سمع مومنان رسانده و لازم است همیشه این پیام را در قلبمان به نور ایمان بنویسند و یادمان نرود که شهید چرا شهید شده و آیا شهید، شهید شده است و عده ای با پول بیایند رأی بگیرند و گروها به جان هم بیافتند و دو قطبی درست کنند.

 

وی افزود: گروهی انقلابی باشند و گروهی با نام های اعتدال مقابل اینها باشند، و آن طرف آمریکا و انگلیس  باتماشای خود خوشحالی کنند که این کشور اسلامی را به دو قسمت می کند و مردم را به جان هم می اندازد و عده ای از مسئولین را مقابل عدالت قرار می دهند.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سه نکته از اهداف شهید از منظر قرآن شریف را بیان کردند و گفتند: یک نکته اینکه در راه خدا کشته شوید برای اینکه خونها شستشو می دهند زمین را تاآتش فتنه، خرمن امنیت، عفت، دیانت، صداقت و امانت شما را نسوزاند و مملکتی که شهید و شهادت دارد فتنه و فتنه گر نمی تواند رشد کند و آنجایی که جوان ها دلیر و شیر نباشند و دل به امام حسین و کربلا نداده باشند ستون پنجم می آید و فتنه به پا می کند و انقلاب های رنگین صورت می گیرد، انقلاب و مردم به غارت می رود و هویت انقلابی عوض می شود.

 

وی ادامه داد: در شوروی سابق این اتفاق افتاد و دنیای غرب در آنجا با جنگ نرم و انقلابی رنگی این بلوک قدرتمند شرق را بهم ریخت که یکی از کارشناسان رومی گفته بود تمام آن امکاناتی که غرب برای متلاشی کردن شوری به کار برد همه ی آنها را برای بهم ریختن نظام جمهوری اسلامی به کارد بردکه این فتنه 88 انقلاب رنگی آنها بود.

 

صدیقی ادامه داد: سفارت انگلیس هم با تمام قدرت عوامل فتنه را حمایت می کرد به طوری که که درآتش افروزی در تهران عوامل سفارت در جمع مردم بودند و خود رییس جمهور آمریکا و تمام سران غرب از فتنه گرها حمایت کردند.

 

وی افزود: کارشناسی رومی گفته بود شوروی با همه قدرتش فرو ریخت اما نظام جمهوری اسلامی فرو نریخت و علتش این است که نظام جمهوری اسلامی ولایت دارد و شوروی ولایت نداشت.

 

حجت الاسلام صدیقی گفت: چرا دولت مصر با آن همه کشته ای که دادند مرسی یک سال هم نتوانست کمک کند، اخوان المسلمین الان در زندانها به سر می برند و چرا مملکت مصر در کام آمریکا غلطید، برای اینکه آنها ولایت نداشتند وقتی ولایت نباشد کشته ها معلوم نیست حکم شهادت داشته باشد.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ارزش شهید ما این است که خودش را مال خدا می داند  و با امضای خلیفه ی خدا می رود و جان خود را نثار می کند، اضافه کرد: اینجاست که خدا عنایتش را شامل می شود و فتنه ها را ریشه کن می کند.

 

وی ادامه داد: از دیگراهداف شهید این است که در جامعه، آشوب، فتنه و اخلاف داخلی از طریق نفوذی ها و بی ولایت ها و ضد انقلاب ها به وجود نیاید و نکته ی برتر آن بُعد تخلیه است در میان اخلاقیون، تخلیه بر تخلیه مقدم است.

 

حجت الاسلام صدیقی رابطه اهمیت نماز و دوری از گناه با بیان سروده ای انقلابی دیو چو بیرون رود فرشته درآید، گفت: اگر می خواهید از نمازتان لذت ببرید و خدا عشق نماز شب را به شما بدهد گناه نکنید و وسوسه های شیطان را را از خانه هایتان بیرون کنید و اگر آدمی تخلیه روحی و جسمی داشته باشد به دنبالش فرشته های الهی می آیند و پیغام خداوند را به گوششان می رساند.

 

صدیقی در ادامه از جوانها و بانوان حاضر در محفل نورانی یادواره شهدا خواست که نماز شب را فراموش نکنند و افزود: من از شما توقع دارم در جوانی قهرمان باشید و نماز شب بخوانید که مجذوبیت و برکت زندگی و تخلیه مقدر است و اگر حال نماز شب را نداشتی سحر برخیز و یک یا الله بگو و از خدای خود یادی کن.

 

وی در بیان اینکه مسائل ماهواره ای کمتر از مسائل هسته ای نیست اظهار کرد: وقتی فتنه و آشوب نباشد وحدت و الفت وجود دارد و همه ی اینها از برکات ولایت است که دنباله رو آن رشد و تعالی است و صاحب هسته ای و ماهواره می شویم و نه ماهواره های دشمن که حجاب دختران و حیای جوانان و غیرت و رشد را از بین ببرد و امروزه شبکه های اجتماعی هم جز همین خطرهاست که اگر دولت همت کند و اینترنت بومی را درست کند مسئله ماهواره کمتر از مسئله هسته نیست و این معجزه غرب بود که در ایران واقع شد.

 

امام جمعه موقت تهران  افزود: ماهواره را هم می توانیم به همانجا برسانیم به شرط اینکه چشم خود را رو به سوی دشمن نکنیم وبه جوان های خود توجه کنیم و ارتباط ما ارتباط میش و گرگ نباشدو ما خود شیر باشیم تا از ما بترسند و خودکفا شویم.

 

صدیقی ادامه داد: سومین هدف جهاد و شهادت، امنیت فرهنگی و اخلاقی جامعه است که اگر آن رادمردان و ایثارگران ما که در مسلخ عشق رفتند امروز ما مساجد، امام حسین(ع) دعای ندبه و مجالس معنوی نداشتیم و فرهنگ اخلاقی به کلی از بین می رفت اینها صریح قرآن است.

 

حجت الاسلام صدیقی در پایان سخنان خود با بیان اینکه اکسیر شهادت تمام گذشته های انسان را احیا می کند از مردم انقلابی و شهید پرور و خانواده های شهدا خواست که گذشته خود را مرور و به جبران عمر هدر رفته خود بپردازند زیرا که آنچه را در راه خدا انجام داده ایم جز شهادت نیست.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی