منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 266993
گروه :خبر
soltan-1205-mm2

بندرلنگه که سابقه تاریخی 2500 ساله تاریخی دارد به علت مجاورت با ده ها جزیره و مناطق بکر و موقعیت جغرافیایی خاص که اتصال دهنده چندین محور مواصلاتی اصلی در کشور است از داشتن امکانات مورد نیاز برای توسعه گردشگری محروم مانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز  به نقل از فرهنگ کده ؛ بندرلنگه با وجود برخی از ظرفیت ها در زمینه های گوناگون گردشگری مانند: روستاهای زیبا، جلوه ها و چشم اندازهای بکر طبیعی و سایت های تاریخی و باستانی فاقد زیر ساخت های اقامتی،تفریحی و رفاهی مناسب برای گردشگران می باشد.

موضوعی که موجب شده این منطقه از کشور با وجود ظرفیت های کم نظیر در حوزه گردشگری، همواره کارکرد عبوری خود را برای مسافران و گردشگران  حفظ کند و جاذبه های آن ناشناخته باقی بماند.

مزایای گوناگون جذب گردشگران در ابعاد داخلی و خارجی بر هیچکس پوشیده نیست، ایجاد فرصت های شغلی، گردش سرمایه و به دنبال آن رونق اقتصادی از مزایایی است که در سایه توسعه این صنعت نصیب مناطق هدف گردشگری می شود، از این رو کارشناسان از صنعت توریسم به عنوان فراصنعت پاک یاد می کنند با این وصف، تسریع در روند توسعه گردشگری بندرلنگه ضروری تر از گذشته به نظر می رسد.

موضوعی که بدون شک مهمترین پیش نیاز آن، تدوین و اجرای طرح جامع گردشگری بندرلنگه است که به موجب آن می توان با نیاز سنجی علمی به برنامه ریزی های دقیق، هدفمند و جامعی برای زیر ساخت ها توسعه گردشگری شهرستان رسید.
اگر چه این طرح حدود 2 سال پیش بررسی و اعتبار لازم برای اجرای آن بالغ بر 4 میلیارد ریال برآورد شد اما چیزی اندک از این اعتبار به آن تخصیص یافت و به این ترتیب طرح نیمه کاره رها شد و سازمان میراث فرهنگی استان نیز به دلیل مشکلات اعتباری از اجرای کامل آن در روستای « بندرمهتابی » بازماند .
آنچه که مسلم است برون رفت از وضع نا مطلوب فعلی در حوزه گردشگری بندرلنگه نیازمند آمایش تخصصی، معرفی شایسته جاذبه های گردشگری و ایجاد تأسیسات اقامتی و رفاهی مناسبی است.

لازمه آن نیز اجرای کامل طرح جامع گردشگری بندرلنگه است و مسئله ای که تعامل و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دیگر سازمان ها و نهادهای فرهنگی بندرلنگه را طلب می کند.

انتهای خبر/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان