منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
شناسه خبر: 317786
گروه :خبر
c83adf51-c9ef-4b8d-b5d1-39f5cb55db86

بندرلنگه و بندرکنگ با برخورداری ازظرفیت های بسیاری در زمینه های گردشگری اما متسفانه ازداشتن امکانات مورد نیاز برای توسعه گردشگری محروم مانده است که لازمه برون رفت از وضع نامطلوب فعلی اجرای کامل طرح جامع گردشگری بندرلنگه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مروارید نیوز؛  اگر چه هرگاه موضوع گردشگری و صنعت توریسم در کشور به میان می آید کمتر نامی از بندرلنگه و بندرکنگ که قدمت هر کدام بین ۲۵۰۰و۲۰۰۰هزارساله است شنیده می شود اما چرا این موضوع را باید در جایی غیر از نبود جاذبه های گردشگری در این استان جستجو کرد.

 

 

بندرلنگه عروس خلیج فارس و بندر مروارید ایران با توجه به مجاورت و موقعیت جغرافیایی خاص که دارد و اتصال دهنده چندین محور مواصلاتی اصلی در کشور است اما متسفانه ازداشتن امکانات مورد نیاز برای توسعه گردشگری محروم مانده است .

 

 

بندرلنگه و بندرکنگ با وجود برخورداری ازظرفیت های بسیار در زمینه های گوناگون گردشگری مانند سواحل زیبا ،جلوه ها و چشم اندازهای بکر طبیعی و مکان های تاریخی و باستانی ، زیرساخت های اقامتی،تفریحی و رفاهی مناسب برای گردشگران در بندرلنگه وجود ندارد موضوعی که موجب گردیده این منطقه ازکشور با وجود ظرفیت های کم نظیر درحوزه گردشگری همواره کارکرد عبوری خود را برای مسافران و گردشگران حفظ کند و جاذبه های آن ناشناخته باقی بماند .

 

مزایای گوناگون جذب گردشگری در ابعاد داخلی و خارجی بر هیچکس پوشیده نیست ، ایجادفرصت های شغلی ، گردش سرمایه و به دنبال آن رونق اقتصادی از مزایایی است که در سایه توسعه این صنعت نصیب مناطق هدف گردشگری میشود ازاینرو کارشناسان از صنعت توریسم با عنوان فراصنعت و صنعت پاک یاد می کنند با این وصف که تسریع در روند موانع توسعه گردشگری بندرلنگه ضروری تر ازگذشته به نظر میرسد ، موضوعی که بدون شک مهمترین پیش نیاز آن ، تدوین واجرای طرح جامع گردشگری بندرلنگه است که به موجب آن میتوان با نیازسنجی علمی به برنامه ریزی های دقیق ، هدفمند وجامعی برای زیر ساخت های توسعه گردشگری بندرلنگه وبندرکنگ رسید.

 

 

آنچه مسلم است برون رفت از وضع نامطلوب فعلی درحوزه گردشگری بندرلنگه نیازمند آزمایش تخصصی معرفی شایسته جاذبه های گردشگری و ایجاد تاسیسات اقامتی و رفاهی مناسبی است . لازمه این همه نیز اجرای کامل طرح جامع گردشگری بندرلنگه است.

 

 

مساله ای که تعامل و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دیگرسازمانها و نهادهای مرتبط باسازمان میراث فرهنگی استان را طلب می کند تا.بندرلنگه و بندرکنگ جایگاه و رتبه شایسته تری را درحوزه گردشگری به خود اختصاص دهد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان