منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۸
شناسه خبر: 275975
گروه :خبر
جاسک-بشاگرد-5

اینجا بشاگرد است،همان منطقه ای که سالها در محرومیت و فقر شدید به سر میبرد و مردمان آن با انواع مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی،و غیره مواجه بودند، و با گذشت چندین سال از شهرستان شدن این منطقه حرف ها و شعارهای متفاوتی در زمینه توسعه و پیشرفت از سوی مسئولین این شهرستان و حتی استان شنیده میشود.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز وبلاگ ندای بشاگرد منتشر کرد؛میگویند بشاگرد پیشرفت کرده، تغییر و تحولاتی در آن صورت گرفته، کارهای زیادی انجام شده: بله نمیتوان منکر آن شد و خدمات دولت را نادیده گرفت، کارهایی انجام شده و تغییراتی صورت گرفته، اما سوال اینجاست که با وجود و بیان این همه شعار در منطقه  آیا آن خدمات توانسته رنگ و بوی چهره محرومیت را به حداقل برساند؟ آیا توانسته مردم را از فقر شدید نجات دهند و  یک زندگی متوسط همراه با امکانات اولیه زندگی داشته باشند؟

امکانات اولیه رفاهی یک زندگی ساده  چیست؟ جاده مناسب، برق، آب، مدرسه، خانه بهداشت، بیمارستان و درمانگاه، و بسیاری از موارد دیگر که شامل یک زندگی ساده میشود. بله در جاهایی از بشاگرد این موارد مشاهده میشود اما چگونه؟ ناقض و نامناسب، و جاهایی از این منطقه این گونه موارد مشاهده نمیشود و مردم بعضی روستاها از آنها بهره مند نیستند، و با مشکلات فراوانی مواجه هستند. که مهمتر از همه وجود یک جاده مناسب برای هر شهروندی است، خصوصا مردم بشاگرد که بیشتر کارهای اداری و خریدهای زندگی خود را از شهرهای همجوار انجام میدهند که در این میان میتوان اشاره ای به جاده جاسک : بشاگرد کرد.

جاده جاسک : بشاگرد جاده ای بسیار نامناسب و غیر استاندارد است که مردم خصوصا راننده های این مسیر برای تردد به جاسک و بشاگرد با مشکلاتی مواجه هستند و بارها مشکل این جاده از طریق سایت ها و بلاگ های محلی و حتی خبرگزاری ها منتشر شده و به گوش مسئولین  به خواب فرو رفته رسانده شده اما کو گوش شنوا و چشم بینا؟

اگر روی بیشتر جاده های بشاگرد درست توجه کنید و به عمق آن پی ببرید متوجه میشوید که این جاده ها از نظر زیر ساخت نه اینکه استاندار نیستند بلکه نامناسب ترین و غیر استاندارد ترین جاده کشور را در بشاگرد میتوان مشاهده کرد ولی این روزها جادهای این  منطقه و روستاهای آن شده اند منبع و درآمد برای پیمانکاران جاده ای…

آیا تغییر دادن نام یک منطقه از بخش به شهرستان پیشرفت و توسعه محسوب میشود؟ ارتقاء یک بخش محروم به شهرستان بدون خدمات و تلاش دلسوزانه مسئولین شعاری بیش نیست، وقتی که در یک منظقه ای یک جاده مناسب و استاندار وجود ندارد که مردم به راحتی از این شهر به آن شهر رفت و آمد کنند چگونه میتوان گفت منطقه پیشرفت کرده؟

بشاگرد با شعار توخالی و بی عدالتی آن پیشرفتی که باید در آن حاصل شود نخواهد کرد، بشاگرد نیازمند به مسئولانی دلسوز و کاربلد و از خدا پترس است، مسئولانی که هدفشان فقط خدمت به مردم بشاگرد نه خدمت به جیب نازنین.

با وجود خدمات انجام شده و شعار های شنیده شده در این منطقه هنوز راه طولانی برای یک تحول و پیشرفت مناسب و خدا پسندانه در پیش داریم که در این میان فقط همت و تلاش بی وقفه مسئولین استانی و شهرستان و حتی کشوری را میطلبد.

جاسک-بشاگرد-3

جاسک-بشاگرد-5

جاسک-بشاگرد-9

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است