منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۱
شناسه خبر: 236369
گروه :خبر
86685_559
 

سايه سنگين انتخابات بر سر ارگان هاي دولتي؛

جابه جایی ناگهانی مدیران آموزش و پرورش در غرب هرمزگان

با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی جابجایی های ناگهانی مدیران و برخی اقداماتی که در سطح شهرستان انجام می گیرد شائبه سیاسی بودن این اتفاقات را بیشتر می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، دیروز در شهرستان بستک اتفاقی نادر رخ داد وآنهم جابجایی ناگهانی رئیس آموزش و پرورش بستک و منطقه جناح بود که در محافل عمومی و خصوصی بازتاب های گسترده ای داشته است.

 

 

کمتر از یک سال پیش آقای توکلی مدیر وقت آموزش و پرورش بستک برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا داد و خود را اماده تبلیغات انتخاباتی کرد ، اداره کل اموزش و پرورش استان هرمزگان بعد از این استعفا آقای محمودی که از بومیان شهرستان بستک بود را به عنوان سرپرست این مدیریت معرفی کرد.

 

 

اما در اقدامی دور از انتظار آقای محمودی که عملکردی قابل قبول در مدت کمتر از یکسال مدیریت خود داشت چند ماه قبل از انتخابات جابجا شده و جای خود را به علاءالدین عزیزی از بخش رویدر شهرستان خمیر داد.

 

 

نکته قابل تامل تر این موضوع جابجایی مدیر موفق و محبوب آموزش و پرورش جناح بود که در مدت مدیریت خود عملکرد تحسین برانگیزی داشت ، این تغییر موجب نارضایتی برخی از فرهنگیان و خیرین و همچنین مردم شده است.

 

 

آقای چمن پیرا در مدت مدیریت خود با جذب کمک های خیرین پروژه چندین مدرسه که سالها نیمه تمام بود را به اتمام رساند و چندین مدرسه را بخصوص در مناطق محروم احداث کرد.

 

 

در بعد کیفیت وسایل کمک آموزشی هم کارهای عمده ای در این منطقه صورت گرفت ، در این زمینه امکانات منطقه جناح با مرکز استان و دیگر شهرهای بزرگ برابری می نمود و می توانست به عنوان یک شاخص در استان هرمزگان معرفی گردد.

 

 

آقای چمن پیرا علاوه بر بعد مالی و ساخت و ساز خدمات شایانی داشت بلکه تعامل سازنده ای با اولیاء دانش آموزان و همچنین تعامل خوبی با دیگر ارگان های دولتی و خیرین ایجاد کرده بود و یکی از موفق ترین مدیران شهرستان بستک می باشد.

 

 

این نکته را یاد آور می گردم که به بازنشستگی این مدیر موفق شهرستان فقط شش ماه مانده بود و بهتر بود اداره کل آموزش و پرورش استان در صورت صلاحدید جابجایی ایشان این زمان اندک را نیز تحمل می نمود و تودیع و معارفه ای در شان این مدیر موفق شهرستان انجام می داد.

 

 

این نکته را یاد آور می شود که مراسم تودیع و معرافه این دو مدیر آموزش و پرورش بصورت نا محسوس برگزار شد و هیچ خبرنگار و عکاسی برای انعکاس این موضوع دعوت نشده بود و حتی برخی مدیران هم به این جلسه دعوت نشده بودند ، انگار همه می خواستند این اتفاق بدون سروصدا و هر چه زودتر انجام شود ، هر چند بنا به گفته افراد آگاه که در این تودیع و معارفه حضور داشتند توسط برخی افراد حاضر انتخاباتی بودن این تغییرات مطرح شد که جواب قانع کننده ای به این موضوع داده شد.

 

 

این دو جاجایی از یک سوی قضیه می باشد که نشان می دهد آموزش و پرورش شهرستان بستک و جابجایی این مدیران با دید سیاسی و انتخاباتی بوده است و از دیگر سو در هفته های اخیر تاکیدات زیادی از سوی مقامات تراز اول شهرستان مبنی بر حمایت برخی مدیران از برخی کاندیدها به چشم می خورد ، این اخبار نشان از سکوت پر معنای برخی مدیران می دهد که تعبیر آرامش قبل از طوفان مناسب این موضوع می باشد.

 

 

تبلیغات انتخاباتی و شایعات پیرامون آن در شهرستان بستک از اسفند 93 کلید خورد جایی که در برخی گروههای فضای مجازی تبلیغات نامزد ها بصورت غیر رسمی علنی شد و چندین لیست از کاندیدهای احتمالی در فضای مجازی انتشار پیدا کرد ، لیست هایی که با نزدیک شدن به انتخابات کم کم به یقین مبدل می شوند.

 

 

البته همه این موضوعات زیر لحاف قانون انجام می شود تا کسی نتواند اثبات کند که سایه سنگین انتخابات بر ارگان های دولتی وجود دارد و برخی مدیران با جابجایی مدیران زیردستی قصد اماده ساختن منطقه برای انتخابات پیش رو را دارند.

 

 

اخبار انتخاباتی و حضور برخی مدیران در فضای تبلیغاتی ، در ایام نزدیکی به انتخابات امری بدیهی است که در سالهای گذشته نیز شاهد ان بودیم اما چند نکته ضرورت دارد که مسئولین فراموش نکنند.

 

 

آموزش و پروش نهادی آموزشی و فرهنگی است که آینده فرزندان ما را رقم خواهد زد و باید از زد و خورد های سیاسی مصون باشد.

 
احترام و حرمت مدیران موفق شهرستان که خالصان و جهادگرانه برای منطقه تلاش می کنند باید حفظ شود و آنها نباید قربانی تفکرات انتخاباتی مدیران بالادستی قرار بگیرند.

 
مسئولین دولتی حق ندارد با عنوان مسئولیت خود در فضای تبلیغاتی پیش از انتخابات وارد شوند و از عنوان خود برای نامزدها استفاده کنند.

 
هنوز تا ایام انتخابات زمان زیادی مانده است و تبلیغات پیش از موعد تخلف است و مسئولان باید به قانون تمکین کنند.

 
مسئولان باید کمک کنند تا انتخابات در شرایط ارام و بدون جنجال انجام شود تا مردم بتوانند بهتر فرد اصلح را شناسایی کنند.

 
استفاده از امکانات دولتی برای کاندیدای خاص نه تنها تخلف محسوب می شود بلکه جرم است .

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است