منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۴
شناسه خبر: 316837
گروه :خبر
13941021000519_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه خبر معرفی سفیر جدید ایران در پاریس و عدم پذیرفته شدن او از سوی فرانسه را کذب محض خواند و گفت:‌ تهران فردی را به عنوان سفیر جدید در پاریس معرفی نکرده‌ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه خبر منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی در خصوص معرفی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و عدم پذیرفته شدن او از سوی این کشور را کذب محض خواند.

جابری‌انصاری با رد ادعاهای مطرح شده در قالب این خبر ساختگی، گفت: جمهوری اسلامی ایران اساسا فردی را به عنوان سفیر جدید در فرانسه معرفی نکرده و اخبار و گمانه‌زنی‌های صورت گرفته در این خصوص خبرسازی و با اهداف خاص صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: اخباری از این دست که مربوط به فعالیت‌های رسمی وزارت امور خارجه است از سوی این وزارتخانه به رسانه‌ها اعلام می‌شود و سایر اخبار و گمانه‌زنی‌ها نامعتبر است.

جابری‌انصاری از تمامی دست‌اندرکاران رسانه‌های گروهی به ویژه در فضای مجازی درخواست کرد سیاست خارجی را با اهداف خاص داخلی خود آلوده نکرده و قبل از انتشار چنین اخباری، صحت و سقم آن را از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه به عنوان مرجع رسمی انتشار اخبار این وزارت استعلام کنند تا روابط خارجی و منافع ملی کشور تحت الشعاع خبرسازی‌های کذب و دروغ قرار نگیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است