منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱
شناسه خبر: 238587
گروه :خبر
IMG_1954-150x150
 

در گفتگو با سرپرست میراث فرهنگی شهرستان میناب مطرح شد

ثبت ۲۱ اثر باستانی با قدمت بیش از ۲۰۰ سال در میناب

سرپرست میراث فرهنگی شهرستان میناب با اشاره به شناسایی 50 اثر باستانی در این شهرستان گفت: تاکنون 21 اثر به ثبت قانونی رسیده است.

ایوب هرمز ی سرپرست میراث فرهنگی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب ، ضمن اشاره به ثبت قانونی 21 اثر باستانی با قدمت بیش از 200 سال در این شهرستان گفت: 30 اثر باستانی دیگر با انجام سیر مراحل قانونی ثبت می شود.

ایوب هرمزی از ثبت قانونی اثر باستانی با قدمت  بیش از 2 هزار و دویست سال در روستای نخل ابراهیمی خبرداد و گفت: این اثر باستانی متعلق به گورستانی  در دوره اشکانی با برآورد جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفری برآورد به ثبت رسیده است.

سرپرست میراث فرهنگی شهرستان میناب ،گمرک بندرکوهستک را جز اثر باستانی با قدمت بیش از 200 سال عنوان کرد و گفت: متاسفانه گمرک تیاب که اثر باستانی است بعلت تخریب و ساخت گمرک جدید در زمره  شناسایی و بررسی اثر باستانی محسوب نشده است.

وی گفت: اثر باستانی دیگر مربوط به دژی در دوره اشکانیان در روستای نخل ابراهیمی شناسایی و بعلت پیشروی و ساخت استخرهای پرورش میگو در محدوده نخل ابراهیمی و بندر تیاب توسط تیم کاوش رده خشتی این بنا مشخص و به ثبت رسیده است.

ایوب هرمزی اثر باستانی این شهرستان را  جزء مکان های گردشگری خواند و خاطر نشان کرد: سالیانه گردشگران خارجی از اثر باستانی و بناهای تاریخی این شهرستان بازدید می کنند.

هرمزی اذعان داشت: اثر باستانی دیگری در شهر هشتبندی و سندرک بررسی و شناسایی شده که در آینده نزدیک به مرحله ثبت می رسند و در زمره مکان های تاریخی قرار می گیرند.

 

انتهای پیام/ز

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی