منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۹:۰۶
شناسه خبر: 258997
گروه :خبر
729081

استاندار هرمزگان گفت: یازده نفر برای خبرگان رهبری و 101 نفر برای مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند که نشانه دهنده مشارکت نخبگان کشور می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ جاسم جادری ، استاندار هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره ثبت نام داوطلبان اعضای شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت:نظام جمهوری از ابتدا تشکیل حکومتش تا کنون هرساله با انتخابات داشته است با توجه به اینکه  در سال گذشته انتخابای صورت نگرفته بود اما امسال با دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

وی افزود:  انتخابات در کشور ما به صورت آن مردم سالاری و مردم سالاری دینی است  و به حمدالهی سالم برگزار و با حضور گسترده مردم و همه گروه ها و برحسب عقلانیت و اعتدال تاکید می کند که براساس حقوق خودش انجام وظیفه می کند.ت.

جادری با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان در حال انجام هست و همه گروه وارد عرصه شدن و امروز آخرین روز ثبت نام است ،تصریح کرد:داوطلبان خبرگان رهبری با 11 نفر ثبت نام داشته ایم وبه مدت یک هفته مهلت ثبت نام داشته اند و امروز آخرین روز ثبت نام داوطلبان بوده است .

وی افزود: از روز اول تا روز چهارم ثبت نامی صورت نگرفت و در روز پنجم ثبت نام دواطلبان آغاز شد، در روز پنجم آن دونفر، روز ششم دو نفر، روز هفتم هفت نفر، که از این تعداد چهار نفرشان از اهالی استان هرمزگان و 7 در آن خارج استان هستند و میانگین سنی شان بین 30 تا 75 سال است.

جادری اظهار کرد:سوابق تحیصلی افراد برای مجلس خبرگان رهبری  با مدرک فوق لیسانس شامل 3 نفر ، مدرک دکتری 1 نفر و فاقد اطلاعات تحصیلی 2 نفر را شامل می شوند.

استاندار تصریح کرد:داوطلبان مجلس شورای اسلامی تاکنون 63 نفر در بندرعباس ، خمیر،قشم ،حاجی آباد و ابوموسی ثبت نام کرده اند ، تاکنون بندرلنگه ،بستک وپارسیان را 24 نفر ومیناب ، رودان، بشاگرد و جاسک 13 نفر قطعی و 1 نفر درحال ثبت نام است.

وی افزود: میانگین سنی این افراد بین 30 تا 75 سال است و مدرک تحصیلیشان در دوره فوق لیسانس 72 نفر و دکتری 19 نفر  و حوزه 3 نفر لیسانس 3 نفر را شامل کرده است

استاندار تاکید کرد:ترکیب جنسی برای مجلس شورای اسلامی در دوره دهم از 101 نفر ثبت نامه شده که 14 نفر خانم و 87 نفر را آقایون را در برمی گیرد اما در مجلس شورای اسلامی دوره نهم 2 نفر را خانم و 37 نفر را آقایون بودند.

جادری خاطر نشان کرد: داوطلبان دوره دهم در همه گروه های سیاسی در سطح کشور ثبت نام انجام داده اند و17 نفر در بندرلنگه ، 1 نفر درمیناب و در بندرعباس 6 نفر از داوطلبان اهل سنت شامل شده اند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است