منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
شناسه خبر: 335693
گروه :خبر
13940911000572_PhotoA

با راه‌اندازی سامانه «سماح» جهت تسهیل خروج زائران اربعین، مقرر شد تا ثبت نام زائران در این سامانه از 15 مرداد آغاز و صدور ویزا نیز از اول شهریور صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مشکلات خروج 2 میلیون زائر اربعین حسینی طی 20 روز و ورود آنها به کشور در 3 روز سبب شد تا جهت تسهیل امور و آسان شدن تردد زائران از مرز، تدارکی مانند راه‌اندازی سامانه سماح اندیشیده شود.

اکنون حمید محمدی، معاون امور حج و زیارت سازمان حج به برنامه زمان بندی کمیته ثبت نام و اعزام اربعین برای پذیرش زائران اشاره کرد و گفت: در این برنامه زمان بندی زمان ثبت نام زائران در سماح نیمه مرداد و شروع صدور ویزا اول شهریور ماه مشخص شده است که این اقدام نیازمند توافق بر سر موضوع صدور ویزا است.

محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت نیز در خصوص توسعه سامانه سماح توضیح داد: امسال در سامانه سماح فقط بحث مدیریت اطلاعات مطرح نیست بلکه 16 توانمندی جدی از جمله اطلاعات ناوگان عمومی، مواکب، منابع انسانی و داوطلب، اشیاء و افراد گمشده و پیدا شده، اخبار و اطلاعیه‌ها، مدارک مفقودی، محل‌های اقامت و اسکان، آمبولانس‌ها، تجهیزات خدمات رسانی و مراکز درمانی و … در این سامانه لحاظ شده است.

وی در سخنانش در خصوص روند صدور ویزای زائران گفت: در این خصوص باید هزینه صدور ویزا، چگونگی صدور ویزای انفرادی و گروهی، ایجاد دفاتر موقت کنسولگری‌ها برای تسهیل و تسریع در روند صدور ویزا، میزان اعتبار زمانی ویزا و … مشخص گردد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در سخنانش بیمه زائران اربعین نیز بیان کرد: با توجه به اینکه اطلاع رسانی در خصوص پذیرش زائران اربعین از اول مرداد ماه آغاز می‌شود، تا آن زمان باید شرایط بیمه زائران نیز معلوم گردد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است