منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹
شناسه خبر: 238311
گروه :خبر

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا «ناسا» با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که قرار است به منظور سفرهای فضایی به کره مریخ، از متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ ناسا در این اطلاعیه ای آورده است: با توجه به اینکه این سازمان در حال ساخت بیشترین سفینه های فضانوردی در تاریخ آمریکاست، به همین منظور سفرهای فضایی آینده از سواحل فلوریدا و با استفاده از سفینه های فضانوردی ساخت آمریکا با هدف سفر به اعماق فضا و سفر انسان به کره مریخ از سر گرفته شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: نسل بعدی فضانوردان آمریکایی قرار است به منظور ثبت رکورد تازه و دستیابی به هدف نقش بستن رد پای انسان در آن کره سرخ (مریخ) کمک کنند.
در زمان حاضر سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا با احتساب آخرین گروه از فضانوردان ثبت نام شده در سال ۲۰۱۳ میلادی، دارای ۴۷ فضانورد آماده به خدمت است.

متقاضیان برگزیده فضانوردی این دوره ثبت نام ناسا که از اواسط ماه دسامبر تا اواسط فوریه میلادی ادامه خواهد داشت، قرار است در سال ۲۰۱۷ میلادی به آموزش و تمرینات فضانوردی مشغول شوند.

متقاضیان برای پذیرش باید حداقل دارای مدرک کارشناسی از مؤسسات معتبر دانشگاهی در رشته های مهندسی، زیست شناسی و ریاضیات بوده و دست کم سه سال سابقه کار مداوم و مسؤولانه حرفه ای در شاخه های مربوطه داشته و یا حداقل یکهزار ساعت سابقه خلبانی هواپیماهای جت را دارا باشند.

آنان همچنین باید از آزمایش شرایط جسمانی برای سفرهای فضایی طولانی ناسا با موفقیت عبور کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی