منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱
شناسه خبر: 186824
گروه :خبر

دولت دست به دامن شهرستان ها شده است تا بی رغبتی مردم تبریز در استقبال از رئیس جمهور را به نوعی پوشش دهد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روایت ها از سفر روحانی به تبریز متفاوت است. اتفاقاتی در پستو می افتد که به مردم گفته نمی شود. دولت خیلی دلش میخواست در فضایی با نشاط قدم به تبریز بگذارد اما قهرمان نشدن تراکتور آنهم با اتفاقاتی مبهم که انگشت اتهام بیشتر به سمت فدراسیون نشانه گرفته شده است، همه رشته های دولت را پنبه کرد.

جبارزاده می گوید: «یکی از برنامه‌هایی که برای سفر استانی دولت پیش‌بینی کرده بودیم جشن قهرمانی تیم تراکتورسازی همزمان با دیدار عمومی رییس جمهور بود که همه مقدمات آن نیز آماده شده بود، اما متاسفانه با اتفاقات پیش آمده این امر محقق نشد و جای این برنامه در این سفر خالی است.»

مردم تبریز قهرمان نشدن تراکتور را اتفاقی عادی تلقی نمی کنند و شواهد هم نشان می دهد تصور مردم، تصور غلطی نیست و بر ابهامات هر روز بیشتر از دیروز افزوده می شود.

 

 دولت موج ساز و موج سوار خوبی است؟!

در این شرایط تصور عمده مردم این بود که دولت با این شرایط سفر خود به شهر تبریز  را لغو کند، اما قرائن نشان می دهد دولت به دنبال تبدیل تهدید به فرصت است. دولت میخواهد از این اتفاق موج بسازد و موج سواری کند.

رئیس جمهور دستور بررسی داده است. وزیر ورزش گفته مردم تبریز نگران نباشند اگر حقی ضایع شده استیفا خواهد شد. استاندار از نامه نگاری به وزیر ورزش می گوید و همه اینها در یک جمله خلاصه می شود که دولت برای خالی نبودن عریضه اقداماتی کرده است.

تحقیقاً بخشی از جملات رئیس جمهور در ورزشگاه باغشمال تبریز، مربوط به تراکتور سازی خواهد بود و شعارهایی که یحتمل با سوت و کف حاضران همراه خواهد شد. اما آیا کسی تامل خواهد کرد که اساساً دولت درباره موضوع تراکتور چه کاری می تواند بکند؟ و صرفاً شعار دادن و دستور پیگیری دادن بدون خروجی نتیجه، چه عایدی برای مردم خواهد داشت؟

چرا تاکنون و با گذشت سه روز از بازی، نتایج تحقیق و تفحص اعلام نمی شود؟ مگر بررسی صحنه های داوری که مسئولین مدعی اند به کارشناسان سپرده اند کار سخت و شاقی است که بعد از چند روز اعلام نمی شود؟

اساساً دولت در این مورد دستش بسته است و هر اتفاقی را باید صرفاً شو رسانه ای تلقی کرد. دولت می تواند رای به تکرار بازی بدهد؟ دولت این اختیار را دارد که فدراسیون را مجازات کند؟ دولت میتواند جام را به تبریز برگرداند؟ مطمئناًَ دولت بخواهد هم نمی تواند نتیجه دلخواه هواداران تراکتور را رقم بزند.

 

امید دولت به کاروان های شهرستانی است

دولت دست به دامن شهرستان ها شده است تا بی رغبتی مردم تبریز در استقبال از رئیس جمهور را به نوعی پوشش دهد. چادرهایی برای ثبت نام از مردم در شهرستان ها برپا شده و قرار است کاروان هایی از شهرستان ها به کاروان تدبیر و امید در تبریز بپیوندند. حضور کارمندان رسمی دولت نیز در مراسم استقبال الزامی شده است. حتی برخی از فرمانداران به دنبال راه اندازی کاروان یک و نیم کیلومتری هستند.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیشتر گفته بود:«حفظ کرامت مردم یکی از مسائل مهمی بود که دولت از همان ابتدا در سفرهای استانی به آن توجه کرد.»

روزنامه جمهوری اسلامی هم چند هفته قبل با انتقاد از عدم سفر رئیس جمهور به شهرستان های استان فارس نوشته بود:استقرار تمام وقت رئیس‌جمهور در مرکز استان با توجه به اینکه استان فارس با ۳۰ شهرستان بزرگترین استان کشور در زمینه تقسیمات کشوری است شاید با سفر ایشان به حداقل ۳ نقطه محوری فارس، جذابیت بیشتری می‌یافت. بدیهی است حضور طولانی در شهر شیراز بیشتر صرف جلسات و ملاقات‌های محدودتری می‌شود که شور و نشاط شایسته دولت یازدهم را به وجود نمی‌آورد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است