منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
شناسه خبر: 314561
گروه :خبر
13941020000628_PhotoA

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از لغو ثبت سفارش خودروی شورلت از یکشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: آماری از تعداد خودروهای وارداتی مذکور در دست نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فرهاد احتشام‌زاد تصریح کرد: ثبت سفارش واردات خودروی آمریکایی شورلت از یکشنبه هفته جاری بر روی سایت ثبتارش غیرفعال شده است و در حال حاضر امکان ثبت‌ سفارش این خودرو وجود ندارد.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو افزود: زمانی که قرار بر ورود یک کالا به کشور باشد باید ابتدا ثبت سفارش صورت گرفته و پس از آن حداکثر تا 6 ماه واردات کالا به کشور صورت گیرد،بنابراین با غیرفعال شدن ثبت سفارش شورلت مشخص نیست که چه تعداد واردات در ماه‌های گذشته صورت گرفته است و این آمار باید از سوی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام شود.

وی تصریح کرد: از زمانی که ثبت سفارش خودروهای شورلت از روی سایت ثبتارش حذف شده است دیگر هیچ خودرویی اجازه ورود به کشور بر اساس ثبت سفارش جدید نخواهد داشت.

احتشام‌زاد در پاسخ به این سؤال که آیا در دریافت مجوز واردات این خودروی آمریکایی تغییری ایجاد خواهد شد و تقاضای جدیدی برای واردات مستقیم از کمپانی مادر در حال پیگیری است، گفت: اخذ مجوز با ثبت‌ سفارش متفاوت است به این معنا که در وهله اول باید فرد متقاضی واردات مجوزهای لازم را به عنوان نماینده رسمی دریافت کرده باشد و البته تأییدیه‌های لازم از سازمان ملی استاندارد و حفاظت محیط زیست نیز دریافت شده باشد و پس از طی این روال اجازه ثبت سفارش داده خواهد شد.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت: به طور قطع اگر درخواست جدیدی برای گرفتن نمایندگی رسمی شولت از کمپانی مادر مطرح شده باشد باید تمام اسناد و مدارک لازم تأمین شده و مجوز مربوطه از مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت شود.

از یکشنبه هفته جاری امکان ثبت سفارش 24 مدل شورلت که با نامه امیرحسین قناتی مدیر کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز واردات گرفته بودند لغو شده است.

پیش از این نیز مقام معظم رهبری در سخنان خود در جمع کارگران از ورود کالاهای آمریکایی به ویژه خودروی شورلت انتقاد کرده بودند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی