منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
شناسه خبر: 359499
گروه :خبر
img_0239

فرماندار حاجی آباد گفت:نقش و اهمیت ثبت اطلاعات و آمار دقیق؛ در تصمیم گیری های کشور حائز اهمیت است و ضروری است سئوالات سرشماری؛با دقت و صادقانه پاسخ داده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حمید جهانگیری در گفتگو با خبرنگار  پیارم حاجی آباد، اظهار کرد: شهرستان حاجی اباد داری 68 هزار نفر جمعت می باشد که ما تمام تلاشمان بر این است که مردم در سرشماری به طور گسترده شرکت نمایند و با توجه به اهمیت سرشماری مسکن نفوس سال 95 انقش و اهمیت ثبت اطلاعات و آمار دقیق در تصمیم گیری های کشور بسیار حائز اهمیت است و با برخورداری از بانک اطلاعات و آمار دقیق می توانیم تصمیمات و برنامه ریزی های کاربردی و عملی در حوزه های مختلف داشته باشیم.
جهانگیری با بیان اینکه بدون برخورداری از آمار و اطلاعات صحیح و دقیق، برنامه ریزی ممکن نیست افزود: باید تلاش کنیم تا فرهنگ ارائه درست آمار را ترویج و فواید این کار را برای جامعه بطور شفاف بازگو کنیم.
وی اظهار کرد : همه‌ی مردم عزیز باید به‌طور جدی در طرح سرشماری مشارکت کنند، اشاره نمود و افزود: همه ما شرعا و قانونا موظف هستیم با مشارکت خود در این طرح مهم به عمران و آبادانی و پیشرفت کشور عزیزمان ایران کمک کنیم.
وی در خصوص امر مهم سرشماری عمومی نفوس و مسکن بیان کرد: همه اقداماتی که در کشور شکل بگیرد بر پایه آمار است اگر آمار صحیح اتفاق بیافتد برنامه ریزی صحیح هم شکل می گیرد و لذا همه مردم باید احساس مسئولیت کنند.

عالی ترین نماینده دولت در حاجی آباد با اشاره به فعال شدن ستاد اجرایی سرشماری نفوس و مسکن در این شهرستان در محل فرمانداری تصریح کرد:همکاری و مشارکت مردم در جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی های مختلف اجتماعی، آموزشی، بهداشتی و رفاهی کشور بسیار مهم است پس ضروری است به سئوالات سرشماری به طور کامل و با دقت و صادقانه پاسخ داده شود.
وی یکی از ویژگیهای سرشماری امسال نسبت به سرشماری‌های قبل را سرشماری در غالب پرسش‌نامه الکترونیکی با تبلت عنوان کرد و افزود: سرشماری در مرحله اول که از3 مهرماه تا 24 مهرماه انجام می گیرد به صورت اینترنتی می باشد وهریک از خانوارها می توانند با مراجعه به سامانه www.sarshomari95.ir در سرشماری شرکت کنند ومرحله بعد به صورت حضوری است که ماموران آمار گیر از 25 مهرماه لغایت 25 آبان ماه به خانوارها مراجعه وفرم سرشماری راتکمیل می کنند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت