منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۵
شناسه خبر: 215351
گروه :خبر
13930603000802_PhotoA
 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان به فارس خبر داد

ثبت‌نام ۷۰۰ نفر برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان گفت: پس از انجام فراخوان جذب فرهنگیان برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان ۷۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که ۲۴۴ نفر دارای مدرک دکتری و ۴۵۶ نفر دانشجوی دکتری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نعمت‌الله موسی‌پور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که «هدف از درخواست جذب فرهنگیان برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان چیست؟»، اظهار داشت: موضوع این درخواست، کسب اطلاع از وضعیت همکارانی بود که قابلیت تدریس در دانشگاه فرهنگیان را داشتند؛ ما در استان‌های مختلف نیاز به نیروی همکار داشتیم و دانشگاه فرهنگیان به جمع کثیری نیروی حق‌التدریس نیاز دارد که برخی از آنها ممکن است در مرکز استان حضور نداشته باشند، اما در شهرهای اطراف باشند و برخی ممکن است در مرکز استان بوده، اما واحدهای دانشگاه از آنها بی‌اطلاع باشند.

موسی‌پور افزود: برخی از فرهنگیان ممکن است توانایی‌های داشته باشند که ما به آن نیاز داریم، اما از توانایی آنها بِی اطلاع هستیم و این موضوع سبب شده است فراخوانی بدهیم تا کسانی که قابلیت‌های دانشی و تجربی لازم برای تدریس واحدهای درسی دانشگاه دارند را شناسایی کنیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: از این طریق ما دنبال نیروهای باکیفیت بیشتر و توان و قابلیت زیادتر بودیم و به دلیل اینکه قبلاً کسانی را که با دانشگاه فرهنگیان در ارتباط بودند در پردیس‌های دانشگاه به کار می‌گرفتند، در این کار قصد نوعی بازسازی نیروها نیز وجود داشت.

وی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان به دلیل اینکه یک دانشگاه تازه‌ تأسیس است و هرسال دانشجوی جدید به آن اضافه می‌شود،در نتیجه عملاً در سال تحصیلی آینده نیازهای تازه‌ای در دانشگاه پدید می‌آید که در سال گذشته این نیازها وجود نداشته است.

موسی‌پور با بیان اینکه سال آینده دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به سال چهارم تحصیل خود می‌رسند، گفت: سال چهارم شرایط جدیدی را پدید می‌آورد و ما در عمل تمام برنامه‌های درسی دانشگاه را بازنگری کرده‌ایم و این بازنگری‌ها باعث شده است ده‌ها درس جدید در برنامه درسی وارد شود که این سبب شده است بین نیروهای قبلی که با دانشگاه همکاری می‌کردند، افراد واجدصلاحیت برای تدریس نداشته باشیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: این موارد ذکرشده، انگیزه‌هایی است که باعث شد تا فراخوان جذب فرهنگیان برای تدریس را بدهیم و از آنها دعوت کنیم تا به این وسیله بانک اطلاعات متقاضیان تدریس را تکمیل کنیم.

وی بیان داشت: دلیل این فراخوان شامل «ورود دانشگاه به عرصه جدید ارائه درس »، دوم «بازنگری‌های برنامه‌های درسی »، سوم «بحث شناسایی و به‌گزینی در نیروهای همکار» و دلیل چهارم نیز «بحث مربوط به نیاز دانشگاه است» که سبب شده است تا در کل کشور برای شناسایی افراد تواناتر جست‌وجوی لازم را انجام دهیم.

موسی‌پور خاطرنشان کرد: پس از انجام این فراخوان 700 نفر ثبت‌نام کردند که 244 نفر دارای مدرک دکتری و 456 نفر دانشجوی دکتری هستند که از این جمع 290 نفر از خانم‌ها بوده و 410 نفر از آقایان هستند و برای همه پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان متقاضی وجود داشته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است