منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۴
شناسه خبر: 281829
گروه :خبر
image642904

این روز ها پوشش زننده برخی بازیگران ایرانی روی فرش قرمز جشنواره انقلابی و عدم نظارت مسئولین فرهنگی سبب شده تا تنها نام جشنواره با فجر انقلاب گره بخورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بازیگران یکی از اقشار در جامعه هستند که همواره مورد توجه سایر مردم بوده و به خاطر در دست داشتن رسانه تصویری، تأثیر زیادی بر مردم به ویژه جوانان می‌گذارند به طوری تبدیل به یک الگو برای برخی جوانان شده اند لذا حضور بازیگران در برنامه‌های رسمی و دسته جمعی با توجه به اینکه نگاه افراد زیادی به آن‌ها است کاملاً شخصیت این افراد را نشان می دهد.
این روزها که فرهنگ حجاب و پوشش بیشتر از هر زمان دیگر به یکی از دغدغه‌های مسئولین تبدیل شده است و به دنبال درونی سازی فرهنگ پوشش در جامعه طرح‌های مختلفی ارائه می شود، متأسفانه نظارتی بر نوع پوشش بازیگران وجود ندارد.

به طوری که در روز های اخیر با وجود شور انقلاب و بوی گل و سوسن و یاسمن اما فرش قرمز جشنواره انقلابی فیلم فجر، نمایش مدهای غربی و مضحک سفیران فرهنگی ایران بود که هیچ سازگاری با نجابت و فرهنگ انقلابی و اسلامی نداشت که جای بسی تاسف است که مدعیان فرهنگ در یک جشن به اصطلاح فرهنگی اینچنین بی فرهنگی را رواج دهند.

در این میان در سایه سکوت مسئولین متولی این روند به شدت افزایش یافته است و برخی از بازیگران در عرصه قبح زدایی پیش‌تاز شده اند؛ به طوری که ژست های به ظاهر روشنفکری سفیران فرهنگی بازار مد را بین جوانان داغ تر کرده تا کوچه و بازار ها هم جولانگهی برای تیپ های مضحک و غربی جوانان ایرانی شود.

هر چند برگزاری چنین مراسماتی در یک مکان دولتی آن هم با بودجه های کلان برای تهاجم به فرهنگ جای بسی تامل و تاسف است و این فکر را تداعی می کند که در پشت این سناریوی تلخ واقعیتی تلخ تر نهفته است و تا ناکجا جامعه و خانواده و نسل جوان و غیر جوان را تهدید می‌کند.

لذا می طلبد مسئولین فرهنگی که همواره بر روی کلمه فرهنگ مانور می دهند توجهی جدی و نظارت بیشتری بر اینگونه جشنواره ها داشته باشند تا ناخواسته آب در آسیاب دشمن نریخته و خالصانه در جهت رسیدن به هدف آنان تلاش نکنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است