منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۰
شناسه خبر: 330313
گروه :خبر
hormoz

تیم ملی بسکتبال کشومان با پیروزی مقابل میزبان به فینال تورنمنت اطلس اسپرت چین راه یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ در مرحله نیمه نهایی تورنمنت بسکتبال اطلس اسپرت عصر امروز تیم ملی کشورمان مقابل چین، میزبان مسابقات به میدان رفت که برتری 80 بر 69 را از آن خود کرد و به فینال رسید.

بائرمن برای این بازی همان ترکیب ابتدایی سه مسابقه قبل یعنی بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی را به میدان فرستاد.

چینی‌ها در ابتدای کوارتر اول 5 بر صفر پیش افتادند، اما این جمشیدی بود که با پرتاب سه امتیازی خود نخستین امتیاز ایران را به ثبت رساند. دو تیم تا امتیاز 11 برابر پیش رفتند و چینی‌ها حتی 14 بر 12 هم پیش افتادند، اما در ادامه کار بازیکنان کشورمان برتری را از آن خود کردند و توانستند کوارتر اول 19 بر 17 به پیروزی برسند. عدنان دورقی، آرمان زنگنه و کاردوست در این کوارتر تعویضی‌های تیم ایران بودند.

 

در کوارتر دوم ترکیب اصلانی، زنگنه، امیرصدیقی، دورقی و کاردوست برای ایران وارد میدان شد.  در همان ابتدای کار دو پرتاب سه امتیازی از عدنان دورقی و یخچالی ایران را به امتیاز 26 رساند.

حدادی پس از چند دقیقه وارد میدان شد و خطای او در دفاع او با خطا همراه بود. سه دقیقه به پایان کوارتر مانده بود که چینی‌ها 30 بر 27 پیش افتادند.

هنگام پنالتی زدن بازیکنان کشورمان تماشاگران چینی سر و صدای زیادی به راه می‌انداختند و همین موضوع تمرکزشان را برهم میزد. حساب کار در عدد 32 مساوی بود که سجاد مشایخی جانشین جمشیدی شد. درخشش بازیکنان ما به خصوص بهنام یخچالی اختلاف را هر لحظه بیشتر کرد و ایران 40 بر 32 پیش افتاد. در ثانیه های پایانی چینی ها توانستند اختلاف را کمتر کنند تا این کوارتر 42 بر 39به سود کشورمان به پایان برسد.

در کوارتر سوم تیم ملی کشورمان با ترکیب عدنان دورقی، جمشیدی، کاظمی، ساهاکیان و حدادی وارد میدان شد.

در ابتدای کار چینی‌ها خوب آغاز کردند، اما در ادامه برتری از آن ایران بود و زمانی که حساب کار 50 بر 44 شد، سرمربی چین درخواست وقت استراحت کرد، اما این موضوع هم کارساز نبود این آرمان زنگنه بود که ایران را به امتیاز 55 رساند.

پس از آن حامد حدادی جای خود را به کاردوست داد. حاسب کار 56 بر 52 بود که اصلانی جایگزین یخچالی شد. در ادامه کار کاروست از دو پرتاب پنالتی خود یکی را وارد سبد کرد تا 59 بر 56 ایران کوارتر سوم را هم ببرد.

 

ایران کوارتر چهار را با ترکیب مشایخی، اصلانی، دورقی، زنگنه و کاظمی آغاز کرد و در همان ابتدا ایران 7 امتیاز از حریفش پیش افتاد که 5 امتیاز آن توسط زنگنه بود.

در این کوارتر ملی پوشان کشورمان هماهنگ تر بازی می‌کردند و هر لحظه اختلاف بیشتر می‌شد. در ادامه کار حدادی و یخچالی وارد میدان شدند. 4 دقیقه مانده بود که حساب کار 74 بر 61 بود و امیر صدیقی وارد میدان شد.برتری ملی پوشان در ثانیه های پایانی هم ادامه داشت و در نهایت آنها توانستند 80 بر 69 به پیروزی برسند و راهی فینال شوند.

نتایج کوارترها به تفکیک:

کوارتر اول: 19 بر 17 ایران

کوارتر دوم: 23 بر 22 ایران

کوارتر سوم: 17 بر 17 مساوی

کوارتر چهارم: 21 بر 13 ایران

در اولین بازی نیمه نهایی لیتوانی 80 بر 65 نیوزلند را شکست داد و راهی فینال شد. با نتایج به دست آمده فردا ایران و لیتوانی دیدار نهایی را برگزار خواهند کرد.

دو تیم یک بار در مقدماتی با هم بازی کردند که ایران 78 بر 76 به پیروزی رسید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است