منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۰۶
شناسه خبر: 240731
گروه :خبر
image5 (1)

بارندگی های پارسیان هم خوشحالی را به کشاورزان داد و هم خسارت ها آنها را نگران کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، بارندگی در شهرستان پارسیان، برای کشاورزان هم خوشحالی، هم خطر ناشی از سیلاب و آبگرفتگی مزارع کشاورزی را در پی داشته است.

بارش باران در پارسیان نیز موجب خسارت شدید به مزارع کاشت گوجه و خطر به زیر آب رفتن مزارع شده است.

اقلیم پارسیان برای کشاورزان دو روی سکه دارد یکی خشکسالی که موجب کمبود شدید آب می شود و خسارات ناشی از خشکسالی موجب شکننده شدن اقتصاد کشاورزی در پارسیان شده است، اما از سوی دیگر بارشهای مقطعی نیز موجب بروز سیلاب می شود که در اکثر مواقع با شکسته شدن سیل بندهای کوچک موجب آبگرفتگی شدید و سیلاب می شود.

به دلیل شرایط خاص آب و هوایی که فصل کشت گوجه فرنگی است کشاورزان نگران هستند با شکسته شدن سیل بند و یا بروز بارندگیهای مجدد آب به زمینهای کشاورزی سرازیر شود.

یکی از کشاورزان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر گفت: تمام سرمایه خود را برای خرید بذر، سم و کود و تولید محصول در فصل جاری صرف کرده ام و در صورت شکسته شدن سیل بند همه زندگی ام به باد می رود.

عده ای از کشاورزان پارسیانی که بخش قابل توجهی از سرمایه و دارایی خود را در پی بارش تگرگ و وقوع سیل و طوفان اخیر از دست داده اند، خواستار توجه و حمایت دولت شده اند.

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند