منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۸
شناسه خبر: 338991
گروه :خبر
hormoz

موج حملات به نیروهای پلیس آمریکا در اعتراضات به رواج نژادپرستی علیه سیاهپوستان در جامعه آمریکایی به ویژه ادارات پلیس این کشور به شهر تگزاس رسید که در آن سه فرد مسلح به سمت نیروهای پلیس تیراندازی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ منابع محلی اعلام کردند، پلیس تگزاس 2 فرد مسلح را که ظاهرا به سمت افسران پلیس در این شهر شلیک کرده بودند، دستگیر کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، در روزهای اخیر به دنبال کشته شدن دست‌کم دو سیاهپوست توسط افسران پلیس آمریکا، موجی از تظاهرات و اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به رواج تعصبات نژادپرستانه علیه سیاهپوستان در آمریکا و بویژه در میان نیروهای پلیس آمریکاییبه راه افتاده است.

عصر چهارشنبه به وقت آمریکا، «فیلاندو کستایل»، مرد سیاهپوست 32 ساله که همراه نامزد و دختر 4 ساله‌اش در حال رانندگی در یکی از خیابان‌های ایالت «مینه‌سوتا» بود، حین توقف در ترافیک مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد. «آلتون استرلینگ» نیز سیاهپوستی دیگر بود که یک روز قبل از آن با گلوله افسران پلیس در ایالت «لوئیزیانا» آمریکا جان خود را از دست داد.

صبح روز جمعه (پنج‌شنبه شب به وقت آمریکا) معترضان به اقدامات نژادپرستانه افسران پلیس آمریکایی و کشتار اخیر سیاهپوستان در شهرهای مختلف آمریکا به خیابان‌ها آمدند. در دالاس اما حوادثی که اتفاق افتاد اندکی فراتر از اعتراض و تظاهرات و دستگیری معترضان رفت.

تعدادی تک‌تیرانداز که در ساختمان «بانک آمریکا» مخفی شده بودند، به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده و 12 افسر پلیس در این تیراندازی‌ زخمی شدند که در نهایت 5 افسر پلیس به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

پلیس دالاس در جریان تبادل آتش با افراد مسلح که در ساختمان مخفی شده بودند، سه نفر را دستگیر کرد اما فرد چهارم حاضر نشد تسلیم شود و در نهایت گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن وی و برطرف شدن تهدید موجود منتشر شده بود.

اما این پایان اعتراضات مردم آمریکا علیه رواج نژادپرستی در این کشور نبود. این اعتراضات تا امروز نیز همچنان در نقاط مختلف این کشور در جریان بوده است.

امروز سه‌شنبه و در ادامه این اعتراضات گسترده ابتدا در خبری فوری اعلام شد که نیروهای پلیس تگزاس به دنبال چندین نفر مسلح هستند که به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده‌اند.

پس از گذشت چند ساعت اخباری در خصوص دستگیری دو نفر از مظنونین به این تیراندازی منتشر شد و پلیس اعلام کرد که هیچ یک از افسران پلیس در این حادثه تیراندازی هدف ضاربان قرار گرفته بودند، زخمی نشده‌اند.

در حال حاضر نیروهای پلیس تگزاس در حال جستجو برای دستگیری مظنون احتمالی سوم هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است