منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱
شناسه خبر: 281826
گروه :خبر
image642606

شهردار تهران:بیکاری، مشکلات معیشتی و اقتصادی، مواد مخدر، آسیب‌های اجتماعی و جوانان متخصص بدون شغل باید مورد توجه باشد، زیرا همین معضلات می‌تواند بستر نفوذ دشمن باشد و اینجا هم باید مجاهدت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمدباقر قالیباف شب گذشته در مراسم یادبود شهدای عملیات والفجر 8 و رونمایی از کتاب شهید شوشتری در جامعه الحسین در جمع رزمندگان عملیات والفجر هشت اظهار داشت: دفاع مقدس به‌عنوان مبارزه تمام نشده است و ادامه دارد، فرهنگ انقلاب و فرهنگ دفاع مقدس ادامه دارد، زیرا ریشه در عاشورا دارند که در تمام شئون زندگی باید پیاده شوند.

شهردار تهران تصریح کرد: دشمنان انقلاب به سه روش مبارزه می‌کردند، در قبل از انقلاب به فکر تطمیع کردن مردم، پس از انقلاب روش تهید را پیش گرفتند که ترورها، منافقین و جنگ تحمیلی ادامه آن بود و سپس حربه آخر آن‌ها ایجاد تردید است که باید آماده‌باشیم.

وی تأکید کرد: ما مسئولین باید بیشتر از مردم به بیکاری، مشکلات معیشتی و اقتصادی، مواد مخدر، آسیب‌های اجتماعی و جوانان متخصص بدون شغل توجه داشته باشیم زیرا همین معضلات می‌تواند بستر نفوذ دشمن باشد و اینجا هم باید مجاهدت کرد.

شهردار تهران افزود: مبارزه با امریکا جز با کار میسر نمی‌شود، اگر در کارآمدی رفع مشکلات دچار مشکل شویم در استکبارستیزی هم مشکلاتی را خواهیم داشت، تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی به همین دلیل است.

قالیباف خاطرنشان کرد: یکی از نمادهای دوران انقلاب وحدت بود و امام همیشه بر وحدت جامعه تأکید داشتند، تحت هیچ شرایطی وحدت را نباید از بین برد.

وی تاکید کرد: وحدت باید حول محور ولایت باشد و غیرازاین موضوعیت ندارد و افزایش تجمع آب به آسیاب دشمن ریخته‌ایم.

شهردار تهران افزود: از ارکان نظام جمهوری اسلامی جمهوریت و مردم‌سالاری است، مردم انقلابی با حضور در انتخابات به بخش جمهوریت و مردم‌سالاری دینی معنی می‌بخشند.

قالیباف ادامه داد: انتخابات مجلس خبرگان رهبری را جدی بگیرید زیرا ضمانت اسلامیت نظام و تداوم ولایت در کشور است، جنس انتخابات خبرگان رهبری با انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شورای شهر نیست و نیاز دارد با اعتقاد و توجه بیشتر انجام شود.

وی یادآور شد: در انتخاب خود باید نمایندگانی انقلابی، استکبارستیز و معتقد به حل مشکلات مردم را برگزینید.

وی ادامه داد: امروزه با انواع شبکه‌های فارسی در 140 رسانه می‌خواهند منتقل کنند شاه بد نبوده و تاریخ را تحریف کنند، مشکلاتی را که ما آن را منکر نیستیم بزرگ‌نمایی می‌کنند تا مردم توانمندی‌ها را نادیده بگیرند، دل‌بستگان نظام باید متوجه این خطر باشند.

قالیباف افزود: ما با انقلاب به استقلال، آزادی و جمهوریت رسید و آنچه به آن‌ها معنی بخشید جز روحیه مبارزه با استکبار نبود.

وی عنوان داشت: اگر روحیه مبارزه را بگیرند مطمئن باشید به هدف خود رسیده‌اند همان‌طور که می‌بینید برخی می‌گویند تا کی باید مقابل امریکا ایستاد، رفع هر مشکلی را به ارتباط با آمریکا گره می‌زنند و تردید و تحریف رواج می‌دهند.

قالیباف با اشاره بر وقایع سوریه، گفت: شهدای امروز ما همانند دوران دفاع مقدس به رسالت قرآنی خود عمل می‌کنند و از مظلومین که فرقی نمی‌کند شیعه یا سنی باشند دفاع می‌کنند البته امنیت ملی خودمان هم تأمین می‌شود.

وی افزود: وحدت جلوی تشتت را می‌گیرد ازاین‌رو ما باید زیر خیمه ولایت وحدت داشته باشیم که در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را شامل می‌شود.

قالیباف در ادامه به خاطرات دوران دفاع مقدس پرداخت و عنوان داشت: عملیات والفجر 8 در راستای افزایش روحیات و اثرگذاری در اوج توکل بود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: عبور از رودخانه اروند با سرعت و تغییر جهت‌های مرتب آب ممکن نبود البته این اولین سابقه عملیات در این وسعت و شرایط را داشتیم.

وی افزود: پس از اعزام گردان‌ها برای عملیات قرار بود همه زمان رسیدن به نقاط معین‌شده را با بی‌سیم خبر دهند هرچه با دوربین هم نگاه کردیم بعد از دو ساعت خبری نبود که ناگهان شهید گریبانی را دیدیم که در سمت ما از آب بیرون آمد ابتدا نگران شدیم قواص‌ها یکدیگر را گم‌کرده‌اند اما بعد ایشان گفت که همه در نقاط معین‌شده مستقرشده‌اند و بی‌سیم پاسخگو نبود..

ادامه داد: عملیات والفجر اوج توکل، خردمندی و محاسبات فنی بود به‌طوری‌که یک سال تمام شرایط فنی آب را بررسی می‌کردند که در طول سال یک‌شب و ساعت خاص باید عملیات انجام می‌شد که فرایند پیچیده‌ای داشت.

فرمانده دوران دفاع مقدس بابیان اینکه قدرت هماهنگی فرماندهی بسیار مؤثر بود، افزود: حق بچه‌های خراسان در رسانه‌ها احصا نشده، البته همه فیلم‌های صداوسیما و روایت فتح از قواصی از رزمندگان خراسان است.

قالیباف تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های انقلابی ما مردمی بودن آن بود در حقیقت حرف انقلاب و سخن مردم است، حرف انقلاب حرف حق بود چون از دل برمی خواست بر دل هم می‌نشست.

وی در بیان داشت: نسل ما با انقلاب شکل گرفت، زندگی کرد و دفاع مقدس آن را تکمیل کرد اما جوانان امروز زیست در دوره ما را تجربه نکرده‌اند ازاین‌رو مکلف هستیم باورهای خود را به‌درستی به نسل بعدی منتقل کنیم.

وی در انتها عنوان داشت: اگر جوانان با باورهای انقلاب زندگی نکنند و تنها انقلاب به‌عنوان یک واقعه تاریخی در ذهن آن‌ها بماند خطر بزرگی است زیرا دشمنان می‌خواهند انقلاب اسلامی، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی را جدا سازند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی