منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
شناسه خبر: 269811
گروه :خبر
_files_5e349c834512d82905a38de93bd96ff7_02

محقق هرمزگانی گفت: مهار ولتاژ سرگردان در گاوداری های صنعتی سبب بهبود کیفیت و کمیت شیر در کشور می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین فرعونی شمیلی،محقق هرمزگانی در گفتگو  هرمزپرس با اشاره به طرح  تکنیک خاص در افزایش شیردهی دام گفت: این دستگاهها از طریق پارک علم وفناوری خریداری شده که دارای چندین دستگاه و نرم افزار است و بهره برداری از این تکنیک در گاوداری های صنعتی سبب بهبود کیفیت و کمیت شیر می شود.

 

وی افزود: این تکنیک در ویسکانسین امریکا مورد تایید قرار گرفته و در دهه 1970 در کشورهای امریکا، استرالیا و نیوزیلند از این تکنیک بهره برداری شده است.

 

فرعونی با اشاره به اینکه در این تکنیک از چند دستگاه استفاده می شود، اظهار کرد:  تکنیک خاصی بنام ولتاژ سرگردان و یا روح ولتاژ وجود دارد که کسی قادر به دیدن و مهار کردن آن نیست لذا با استفاده از این تکنیک می توان ولتاژ سرگردان را ردیابی و آن را مهار کرد که باعث افزایش دوبرابری مقدار شیر شود  و چربی موجود را یک الی دو درصد افزایش دهد.

 

وی تصریح کرد: درصورت بهبود چربی موجود در شیر از روغن پالم در تهیه پنیر وکره کاسته می شود و مقدار شیر در کشور افزایش یافته بنابراین از قیمت شیر نیز  کاسته می شود.

 

محقق هرمزگانی با اشاره به پیشنهاد همکاری شرکت لبن فرودگاه امام خمینی تهران بیان کرد: برای اجرایی شدن این طرح با مدیر یکی از گاوداری های بزرگ در تهران صحبت شده که از بهمن ماه به مدت یک الی دوماه تحقیقات را شروع و پس ار دریافت نتایج لازم به وزارت کشاورزی اطلاع خواهیم داد تا در سایر گاوداری های کشور استفاده شود.

 

وی اظهار کرد:در این تکنیک با بکار گرفتن چنددستگاه که هر کدام به نوبت کار خود را انجام می دهند ولتاژ سرگردانی را که امکان حذف آن وجود ندارد  را پیدا کنند و با کاهش مقدار آن  حیوانات در آسایش بیشتر و در نهایت تولید بهتری خواهیم داشت.

فرعونی  افزود:از این  طرح علاوه بر  دامپزشک در مواردی همچون برق و الکترونیک نیز می توان استفاده نمود.

 

وی یادآور شد: دلیل وجود ولتاژ سرگرادن در گاوها اکثر  این حیوانات دچار بیماری هستند و تعداد سلولهای شیردهی در آنها بالاست که با استفاده از این دستگاه سلامت جسمانی تامین شده و میزان شیردهی گاوها افزایش می یابد.

 

این محقق تصریح کرد:  با استفاده از این تکنیک میزان تخم مرغ تولیدی در مرغ داری ها 30درصد افزایش می یابد و می توان در صنایع دیگری از جمله استخر پرورش ماهی و صنعت برق هم استفاده کرد

 

وی اجرایی کرد: اجرایی شدن این طرح تاثیر بسزایی در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی است چون در کشور منابع (گاو و مرغ) و همچنین دستگاه موجود است بنابراین می توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد.

محقق هرمزگانی با بیان اینکه در گذشته در مناطق بشاگرد سیاهو و فین موفق به مهار صاعقه و فرستادن آن بر روی زمین شده ام خاطرنشان کرد: و در حال حاضر مشغول انجام این کار بدون کمترین آسیب

به افراد یا مزارع کشاوری هستیم همچنین در 5 سال اخیر  از آسیب ترانسفورمات های برق کاسته شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است