منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۹
شناسه خبر: 248839
گروه :خبر
image352236

مدرس دانشگاههای حاجی آباد گقت:هر علمی یا تکنولوژی که وارد کشور می شود به همراه خود پیوست فرهنگی دارد لذا باید مانع از نفوذ پیوست فرهنگی بیگانگان شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛محمد میرزاده،مدرس دانشگاههای حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم با اشاره به تلاش دشمن برای در مبحث علمی گفت: در مبادلات علمی باید هوشیاری کامل را حفظ کرد که ناخواسته مبانی ها و نظریه های هدفدار و هدفمند وارد مباحث علوم انسانی نشود زیرا با جذابیت ها و زرق و برق هایی که در انها ایجاد خواهند کرد.

وی اظهار کرد: ماهیت آنها پنهان باقی خواهد ماند بسیاری از نظریه های غربی ها در علوم انسانی شامل همه زمینه ها مثل جامعه شناسی، روانشناسی، علوم اجتماعی، حقوق و سیاسی که باید بدقت بررسی شود زیرا انقدر بر روی جذابیت و کارکردهای ظاهری آنها کار شده که اگر این نظریه ها وارد مجامع علمی ما بشود وقت و توان زیادی را از اعضاء هیئت علمی خواهد گرفت و مشکلاتی را نیز در نگرش مخاطبان، مطالبات آنها ایجاد خواهد کرد.

مدرس دانشگاهای حاجی آباد افزود: نچه که توانست مردم اروپا را به مردمی فارغ از مسائل روز دنیا تبدیل کند و قدرت تحلیل سیاسی انها را کاهش داد در واقع همین نظریه های علوم انسانی و مبانی علوم انسانی بود که در دراز مدت تاثیرش را گذاشت.

وی گفت: اگر عملکرد دولت های غربی تعجب بر انگیز است و باورهای عجیبی در ذهن ملت هایشان ایجاد شده است حاصل کار کرد خوب همین نظریات و مبانی به ظاهر خوب و مفید است که اگر مراقب نشود وارد مجامع علمی ما می شود و سپس به جامعه و انوقت یک شبکه ای می شود که همه را دچار مشکل می کند.

میرزاده با بیان اینکه باید مواظب پیوست فرهنگی در سایر علوم بود،اظهار کرد:  هر علمی یا هر تکنولوژی که وارد شود به همراه پیوست فرهنگی آن نیز  وارد می شود،لذا باید خوب تحلیل کرد و راه نفوذ پیوست فرهنگی هرکدام را به خوبی بست .

وی تاکید کرد: غربی ها و در مجموع استکبار هرگز بدنبال آن نخواهند بود که مستقیما” در یک جامعه به صورت علنی بدنبال تغییرات باشند  قطعا در مورد کشور ما با احتیاط بیشتری عمل خواهند کرد.

مدرس دانشگاه حاجی آباد خاطر نشان کرد: تمام دستگاهها و نهادها کمیته ای برای جلوگیری از نفوذ و مقابله با آن تشکیل شود و کشور را از حربه دشمن ایمن کنند.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند