منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۸
شناسه خبر: 232946
گروه :خبر
13940802000232_PhotoA

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم عزاداری عاشورا در جنوب بیروت در سخنانی مهم جنگ عربستان علیه یمن را محکوم کرد و گفت، مقاومت همان طور که اسرائیل را شکست داد، تکفیری‌ها را نیز شکست می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان پس از حضور در مراسم شامگاه تاسوعا، امروز شنبه نیز در پایان مراسم راهپیمایی عاشورایی بیروت حاضر شد، بار دیگر با اعلام تجدید بیعت با آرمان‌های امام حسین، بر مقاومت مقابل طرح اسرائیلی-آمریکایی-تکفیری در منطقه تاکید و با فریاد بلند اعلام کرد که «ما برده آمریکا نیستیم، ما ولایت فقیه را داریم».

نصرالله در ابتدای سخنان خود با ابراز تسلیت به امام زمان -عج- و رهبر انقلاب اسلامی در ایران که از وی به نام «رهبر حکیم» یاد کرد، از خانواده شهدا و رزمندگان مقاومت در جبهه‌های مختلف بخصوص در سوریه یاد کرد و گفت که «ما به مانند 1400 سال پیش همچنان بر حسین علیه‌السلام خواهیم گریست و بیعت خود را با امام حسین تجدید خواهیم کرد».

نصرالله در سخنان خود بر چند محور مهم تاکید کرد و اولین محور را ایستادگی در کنار مردم فلسطین و انتفاضه آنان در مقابل اشغالگران اسرائیلی اعلام کرد.

مقاومت در کنار فلسطین خواهد ایستاد

نصرالله گفت: در این روز بزرگ و به نام این جمعیت حسینی و زینبی اعلام می‌کنم که ایستادگی خود را در کنار مردم مظلوم و صبور فلسطین اعلام می‌کنیم و انقلاب آنان را مطلقا تایید می‌کنیم. از همه آزادگان دنیا می‌خواهیم که در کنار مردم فلسطین و حقوق مشروع آن بایستند و از آن حمایت کنند.

بی‌شک مقاومت، تکفیری‌ها را شکست خواهد داد

دبیر کل حزب‌الله محورهای بعدی سخنان خود را مقابله با طرح‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه برشمرد و تاکید کرد که «جهاد علیه جنگ آمریکایی ادامه دارد» و افزود که «نه نتانیاهو و نه هیچ کس دیگر نمی‌تواند مانع مقاومت شود که سلاحی را که می‌خواهد به دست آورد و با آن با حماقت اسرائیل مقابله کند.

نصرالله گفت: به نام این جمعیت‌های حسینی اعلام می‌کنیم که جهاد ما علیه جنگ تکفیری‌ها ادامه دارد. هرچقدر همه قربانیانش زیاد شود، بی‌شک بدون عقب‌نشینی و بدون هیچ تردیدی درباره پیروزی خود، تکفیری‌ها را شکست خواهیم داد.

خون پاک یمن بر شمشیر طاغوت پیروز است

نصرالله ادامه داد: ما امروز فریاد انزجار خود از تجاوز آمریکایی سعودی به مردم مظلوم یمن را بلند می‌کنیم و کشتار عربستان در یمن را محکوم می‌کنیم. ما امروز به ایستادگی افسانه‌ای مردم یمن افتخار می‌کنیم و می‌گوییم که خون پاک آنان بر شمشیر طاغوت پیروز خواهد شد.

مردم بحرین بر خلاف شدت سرکوب به راه خود ادامه می‌دهند

دبیر کل حزب‌الله با اشاره به دخالت نظامی عربستان در بحرین برای سرکوب مردم نیز گفت: ما اقدام عربستان در سرکوب کردن ملت انقلابی و راسخ بحرین را محکوم می‌کنیم؛ ملتی که بر خلاف شدت سرکوب در پی احقاق حق و آزادی و حاکمیت و کرامت خود است.

مطالبه تحقیق درباره فاجعه منا

نصرالله با اشاره به فاجعه منا در عربستان نیز گفت: ما یاد حجاج درگذشته‌ی منا را که شمارشان از 2200 نفر گذشته گرامی می‌داریم؛ حجاجی که به دلیل اهمال و کوتاهی سعودی‌ها جان خود را از دست دادند و ما خواستار اجرای تحقیقات در این خصوص هستیم.

او در ادامه به عراق اشاره کرد و از آنان خواست که منتظر آمریکا و هیچ فریبکار دیگری در دنیا نمانند و خطاب به آنان تاکید کرد: فقط خود شما هستید که با اراده و با نام حسین علیه‌السلام می‌توانید «داعش» را شکست بدهید.

لبنانی‌ها منتظر مذاکرات هسته‌ای نمانند؛ مذاکرات تمام شد

نصرالله در محور آخر سخنان خود به مسائل داخلی لبنان اشاره کرد و از گروه‌های سیاسی خواست که منتظر تحولات خارجی و منطقه نمانند و سریعتر مشکل انتخاب رئیس‌جمهور را خودشان حل کنند.

دبیر کل حزب‌الله در این خصوص گفت: از همه می‌خواهیم که منتظر تحولات منطقه نمانند. نیروهای سیاسی باید تفاهم و تعامل کنند و راه‌حل‌هایی برای بحران‌های کشور پیدا کنند… امروز راهکار گفت‌وگو، جایگزینی ندارد.

نصرالله با اشاره به انتظار برخی طرف‌های لبنانی برای حصول نتیجه از جانب مذاکرات هسته‌ای ایران، گفت: منتظر ماندید که در مذاکرات هسته‌ای مسئله انتخاب رئیس‌جمهور لبنان نیز مطرح شود. اشتباه گمان کردید.

امام خامنه‌ای شریف‌تر از آنست که ما را بفروشد

نصرالله خطاب به سیاسیون لبنانی‌ها گفت: مذاکرات هسته‌ای تمام و توافق حاصل شد؛ اما چه چیز عوض شد؟ آیا ایران ما را فروخت [همانطور که قبلا ادعا می‌کردید]؟ هرگز. امام خامنه‌ای و ایرانی‌ها شریف‌تر از آن هستند که برای مصلحتی ایرانی در اینجا یا آنجا، دوست یا متحد خود را بفروشند، بلکه حتی منافعشان را نیز فدا می‌کنند.

نصرالله افزود: منتظر شدید که سوریه نیز سقوط کند و شما بر لبنان حاکم شوید. خب ببینید، این سوریه است که 5 سال مقاومت کرد و سقوط نکرد و نخواهد کرد و شما از این فرصتی که هر روز از شما دورتر می‌شود، نمی‌توانید استفاده کنید.

خطاب به آمریکا و عربستان:«والله ما برده نخواهیم شد؛ ما مرد جهاد هستیم»

دبیر کل حزب‌الله در ادامه صحبت‌های خود بار دیگر با تاکید بر آمادگی مقاومت، گفت که «ما حسینی‌ها و زینبی‌ها همه عرصه‌ها و میادین را پر می‌کنیم و جنگ‌های اسرائیل یا تکفیری‌ها ما را نمی‌لرزاند. ما شب و روز تلاش خواهیم کرد تا کرامت مردم و سلامت و سعادت خود را در دنیا و آخرت به دست آوریم.

نصرالله گفت: آمریکا برده‌هایی دارد. اشغالگران نفت و پول و گاز با برده‌ها تعامل می‌کنند. ما ولی‌فقیه داریم و با ولایت فیه آقایی می‌کنیم… ما یاوران حسین هستیم؛ همان کسی که گفت «نه، والله نمی‌مانم که برده باشم و مانند برده‌ها فرار نمی‌کنم».

نصرالله افزود: ما فرزندان حسین هستیم و به آمریکا و اسرائیل و آل سعود می‌گوییم که با دست خودمان کاری نمی‌کنیم که ذلیلانه با ما رفتار کنید.. ما فرزندان و مردان جهاد و مقاومت هستیم.

نصرالله خطاب به گروه‌های سیاسی لبنانی (متحد آمریکا) افزود: منتظر گفت‌وگوی ایرانی-عربستانی نباشید. مسائل منطقه در حال پیچیده‌تر شدن است. منتظر طرح آمریکایی یا غربی هم نباشید. کار (و سرنوشت) لبنان برای سران خودش رها شده است.

دو راه داریم؛ ذلت یا عزت اما هیهات منا الذله

نصرالله در پایان سخنان خود بار دیگر با بیان اینکه «با حسین علیه‌السلام تجدید بیعت می‌کنیم»، گفت: آیا این مکتب حسین (ع) نیست که به ما یاد داد تکلیف خود را روشن کنیم. امروز ما هر طغیان‌گری و استکباری و کسی که به اسلام و مقدسات آن تجاوز می‌کند ما را مقابل دو راه قرار می‌دهد. امروز «ابن دعی‌»های زمان ما را مقابل این دو راه قرار می‌هند و ما فریاد می‌زنیم «هیهات منا الذله» (خفت و خواری از ما دور است).

دبیر کل حزب‌الله افزود: در راه حسینی و زینبی ما چیزی جز عزت و شرافت و کرامت و سربلندی ندیدیم. خون حسین در هر دوره و زمانی، بر شمشیر یزید پیروز می‌شود… ما با اشک و خون و جان و پاره‌های جگرمان راه حسین را ادامه می‌دهیم و اسلام را حمایت می‌کنیم و می‌گوییم که امروز حسین عشق ماست و تشنه یاری تو هستیم و عهد خود را با تو تجدید می‌کنیم».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است