منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
شناسه خبر: 249546
گروه :خبر
hormoz

کشاورزان فریدن در حالی امسال زمین‌های زراعی خود را به کشت سیب‌زمینی اختصاص دادند که به دلیل نبود بازار خرید و زیر بار نرفتن دولت برای خرید، 80 هزار تن سیب زمینی روی دست این کشاورزان مانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، کشاورزان فریدن امسال درحالی زمین‌های زراعی خود را به کشت سیب‌زمینی اختصاص دادند که پس از به بار نشستن محصولاتشان با عدم خرید محصولات از سوی دولت مواجه شدند و همین امر سبب شد 80 هزار تن سیب‌زمینی روی دست کشاورزانی بماند که تمام خرج زندگی خود را و یک سال از بهای عمرشان را با امید به فروش تولید سیب‌زمینی خود گذاشته بودند.

کشاورزان اظهار کردند حتی ما حاضریم که به نصف قیمت سیب‌زمینی‌ها خود را به فروش برسانیم اما هنوز هیچ یک از ارگان‌های حامی کشاورزان اقدامی در جهت حمایت از کشاورزان و خرید محصولات انجام ندادند.
احمد عبداللهی عضو سابق شورای اسلامی شهر دامنه که از کشاورزان شهرستان دامنه است، در این باره افزود: سال‌هاست که محصولات و الگوی کشت انجام‌شده در شهر دامنه با شکست مواجه شده است و کشاورزان باوجود تولید محصولات مناسب برای فروش دچار مشکل شده‌اند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در دولت قبلی نیز با چنین مشکلی مواجه شدیم و به دلیل انباشت سیب‌زمینی روی دست کشاورزان اقدام به عرضه سیب‌زمینی رایگان بین مردم کردند اما همچنان تجربه از این کار گرفته نشد و اینبار نیز با چنین مشکلی مواجه شدیم اما اینبار دولت یک گام عقب تر رفته است و حتی زیر بار خرید از کشاورزان و توزیع رایگان آن بین مردم نرفت و حتی شاهد بودیم که چند تن سیب زمینی به راحتی معدوم شد.
به طور قطع رویداد هر واقع تلخ باید تجربه‌ای باشد که حتی مشابه آن انجام نگیرد چه برسد به اینکه آن واقع در فاصله چند سال دو بار تکرار شود و اینکه چه کسی یا کسانی باید پاسخگویی اینگونه اهمال کاری‌ها باشند قدری قابل تامل است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است