منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴
شناسه خبر: 323202
گروه :خبر
13950305000899_PhotoA
 

این‌بار در اصفهان رخ داد

تکرار یک حادثه پزشکی دلخراش+عکس

یک‌ ماه قبل بود که عکسی در فضای مجازی مبنی بر جراحات وارده به صورت یک نوزاد در اتاق زایمان یکی از بیمارستان‌های تهران دست به دست شد؛ حالا پس از مدت کوتاهی این حادثه در یکی از بیمارستان‌ها دولتی اصفهان تکرار شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به‌ نقل از فارس؛‌ نوزاد در بیمارستان متولد می‌شود؛ پدر پشت در اتاق زایمان انتظار مادر و فرزند را می‌کشد، پس از دقایقی پرستاران مادر که هنوز به خوبی به‌هوش نیست را به بخش منتقل می‌کنند. اما همچنان خبری از نوزاد تازه متولد شده نیست. پدر با اضطراب راهرو بیمارستان را سراسیمه بالا و پایین می‌رود و بعد از یک ساعت پرستار بخش نوزاد را با صورت بخیه شده به آغوش پدر می‌رساند.

تکرار حادثه زایمان و برخورد تیغ جراحی با صورت نوزاد

پدر این نوزاد گفت: 26 اردیبهشت ماه بود که برای زایمان همسرم به یکی از بیمارستان های دولتی شهر اصفهان مراجعه کردیم.

وی ادامه داد: ابتدا مسئولان بیمارستان از پذیرش همسرم خودداری کردند؛ ولی بعد از مدت زمان طولانی با توجه به وضعیت اضطراری و درد شدید وی مجبور به پذیرش شدند. پس از پذیرش نیز حدود 15 ساعت طول کشید تا همسرم را که در تمام این مدت درد می‌کشید به اتاق زایمان منتقل کنند.

وی گفت: پس از انجام زایمان همسرم را بدون فرزندم از اتاق خارج کردند و ما هرچه پیگیری می‌کردیم کسی جوابی به ما نمی‌داد که بالاخره پس از یک ساعت دخترم را با صورت بخیه شده به من تحویل دادند.

وی با اشاره به اینکه در تمام مدت سه روزه بستری همسرم در این بیمارستان حتی یک‌بار هم پزشک معالج را ندیده است گفت: مگر این طور نیست که پزشک برای معاینه وضعیت بیمار باید حضوری مراجعه کند؟ و آیا ویزیت و تجویز تلفنی هم در پزشکی امکان دارد؟ این پزشک حتی یکبار هم برای توضیح اینکه چه بلایی بر سر نوزاد بی‌گناه من آمده، حضور پیدا نکرد.

این پدر در پایان گفت: رئیس بیمارستان می‌گوید برو و یک ماه دیگر اگر صورت نوزادت خوب نشد برگرد. من هم برای شکایت به پزشک قانونی و نظام پزشکی مراجعه کردم که امیدوارم رسیدگی شود.

بررسی می‌شود….

ایرج حریرچی چندی پیش در ارتباط با حادثه‌ای مشابه که در یکی از بیمارستان‌های تهران اتفاق افتاده بود گفت: اینگونه عوارض در تمام دنیا به صورت اندک دیده می شود.

وی با اشاره به اینکه در حین عمل زایمان به صورت غیر عمد ممکن است تیغ جراحی با نوزاد برخورد کند گفت: اگر از جنبه ارگان‌های نظارتی به این موضوع بنگریم، از مسئول فنی بیمارستان و رئیس بیمارستان گرفته تا وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی وظایف ذاتی و عمومی بر گردن دارند که شامل آموزش کادر درمانی و انجام اقدامات سیستماتیک و جامع در جهت پیشگیری از این خطاها است.

قائم مقام وزارت بهداشت در آن حادثه نیز که صورت نوزاد توسط ابزار جراحی دچار جراحت شده بود گفت: اگر اشتباه توسط پزشکان حاذق صورت بگیرد، یک نوع رسیدگی انجام می شود و در مواقعی هم که خطای گروه درمانی خاص و عوارض از درصد استانداردهای مورد نظر بالاتر است در این صورت هم رسیدگی دیگری می طلبد. البته رابطه بیمار و پزشک هم رابطه اصلی و مستقل است که با معیارهای خودش بررسی می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی