منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۸
شناسه خبر: 327980
گروه :خبر
13931016000314_PhotoA

مدیر شبکه جهانی ولایت با اشاره به ادعای «BBC» در ارتباط با صدور مجوز تاسیس این شبکه گفت: ادعای صدور مجوز شبکه ماهواره‌ای در ایران یک دروغ محض است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید محمد حسینی قزوینی ظهر امروز در نشست خبری که در موسسه جهانی ولایت برگزار شد، در ارتباط با اخباری که پیرامون ثبت شبکه جهانی ولایت در شبکه‌های ماهواره‌ای معاند انتشار یافته است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شبکه جهانی ولایت از تاریخ پنج تیر ماه سال 1389 تأسیس شد که پیش از این نیز سید ظهیرالدین نقوی در کشور آمریکا نسبت به ثبت این شبکه جهانی اقدام کرده بود.

وی افزود:‌ در سال 1393 نیز برای بهبود و تقویت عملکرد این شبکه، نسبت به ثبت آن در لندن اقداماتی صورت گرفت و سپس به ثبت رسید.

مدیر شبکه جهانی ولایت با بیان اینکه به تازگی اخباری توسط شبکه‌های معاند از جمله «BBC» مبنی بر صدور مجوز تأسیس و پخش شبکه ماهواره‌ای در ایران منتشر شده است،‌ گفت:‌ این ادعا یک دروغ محض است.

 وی اضافه کرد: بنابر تأکید آیت‌الله مکارم شیرازی به عنوان بنیانگذار شبکه جهانی و مؤسسه ولایت برای ایجاد پشتوانه علمی ـ پ‍‍‍‍ژوهشی نسبت به تدوین و تصویب اساسنامه برای این مؤسسه اقدامات لازم صورت گرفت.

آیت‌الله حسینی قزوینی با اشاره به نخستین بند ماده پنج اساسنامه این مؤسسه مبنی بر تأسیس مراکز پژوهشی، آموزشی، تبلیغی و ترویجی در حوزه‌های مختلف علوم اسلامی گفت: با توجه به اینکه تأسیس شبکه ماهواره‌ای در ایران مغایر قوانین ملی است، فعالیت ما در کشور به عنوان مؤسسه محقق می‌شود، اما در خارج از کشور فعالیتمان به صورت دیگری است و به عنوان شبکه جهانی ولایت ثبت شده است.

مدیر شبکه جهانی ولایت، ادعای برخی از رسانه‌ها و فضاهای مجازی را در ارتباط با پیشنهاد تصویب اساسنامه توسط آیت‌الله اعرافی را تکذیب کرد و توضیح داد: تصمیم‌گیری برای تدوین اساسنامه مؤسسه براساس نظر اعضای شورای سیاست‌گذاری بود و آیت‌الله اعرافی نیز به‌ عنوان عضوی از شورای عالی سیاست‌گذاری مؤسسه ولایت پیگیر تصویب اساسنامه بود.

وی بیان کرد:‌ شورای عالی سیاست‌گذاری مؤسسه ولایت با برگزاری بیش از 10 جلسه با حضور اعضای برجسته این شورا از جمله آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله اعرافی و حجت‌الاسلام مبلغی بندهای اساسنامه را بررسی کرده و پس از آن اساسنامه در اختیار جمعی از حقوقدان قرار داده شد تا از نظر حقوقی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

آیت‌الله حسینی قزوینی، هدف از ارزیابی اساسنامه توسط حقوقدانان را مغایر نبودن مفاد آن با قوانین جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: آیت‌الله اعرافی به نمایندگی از اعضای مؤسسه، تصویب اساسنامه را در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و پیگیری کرد تا سرانجام فروردین ماه سال جاری به تصویب رسید.

مدیر شبکه جهانی ولایت با اشاره به صدور بیانیه‌ای توسط آیت‌الله مکارم شیرازی در ارتباط با تکذیب ادعای شبکه‌های معاند، تبیین کرد: برنامه‌هایی که در قم و تهران تهیه می‌شود از طریق اینترنت به خارج از کشور ارسال و در لندن برنامه‌ها دریافت شده و برای پخش آماده می‌شوند و شبکه ولایت به صورت مستقل فعالیت کرده و پخش برنامه‌های آن خارج از کشور صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: برنامه‌های شبکه جهانی ولایت به سه زبان فارسی، عربی و هوسا که زبان رسمی شماری از مردمان کشورهای آفریقایی است، پخش می‌شود و در  حال حاضر اروپا، بخشی از آسیا، آفریقا، اقیانوسیه، استرالیا و کل کشورهای عربی را پوشش می‌دهد.

آیت‌الله حسینی قزوینی در ارتباط با پخش برنامه‌های شبکه جهانی ولایت به زبان «هوسا» گفت: تولید برنامه به زبان «هوسا» به همت شماری از طلاب آفریقایی به‌صورت داوطلبانه انجام می‌شود و براساس اطلاعاتی که به ما رسیده است هم اکنون بیش از 20 میلیون بیننده در مناطق آفریقا برنامه‌های این شبکه را دنبال می‌کنند.

مدیر شبکه جهانی ولایت گفت: این شبکه تنها شبکه‌ای است که با 300 شبکه ماهواره‌ای وهابی مبارزه می‌کند و آمار به دست آمده نشانگر موفقیت ما در جلب رضایت و جذب مخاطب از بین برادران اهل سنت است و این برای یک شبکه شیعه دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌قزوینی خاطرنشان کرد: هزینه‌های شبکه جهانی و مؤسسه ولایت از تولیدات و از سوی خیران تامین می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است