منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
شناسه خبر: 241326
گروه :خبر
لنگه-بلاگ2_4304-267x170

تفاوت است در سفر ، پس کیفم را محکم می بندم و به جایی می روم که کسی برایم شعر چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است نسراید ، هر چند این رزها خیلی ها شعر می گویند و بیشتر از آن لایکش می کنند .

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز وبلاگ لنگه بلاگ منتشر کرد؛وقتی بین مسافرت هایم گیر افتاده ام و نمی دانم به کدامین سو سفر کنم به ترکیه یا به عراق و کدام تور  را برای سفرم اکی کنم ؟

 بلاخره  شانس به ما رو کرد و قرار بر سفر گذاشته ایم و تصمیم بر سفری به ان سوی مرزها داریم ، اما بین رفتن و نرفتن دو دل هستیم و یکی انتالیا را پیشنهاد می دهد و چنان با ولع از سواحلش می گوید که ادم طوری می شود و یکی هم از کربلا و نجف می گوید که در اربعین غوغایی است .

حال من مانده ام به کجا سفر کنم .

بله منم به انتالیا می روم .

به سواحل زیبایش ، به آزادی هایش ، به رابطه هایش دل می بندم  و شبی دل به دریا می دهم و شبی هم دل … می دهم !

به ترکیه می روم و با خیالی آسوده از سفر باز می گردم و دیگر کسی نیست تا ملامتم کند و برای کسی هم مهم نیست که در آنجا در سواحل نرم ماسه ای و کنار مدیترانه چه می کنم و چه می خورم و چه می نوشم ، چون که من به سفری رفته ام که دیگر نه فقیری هست و نه چراغی و نه مسجدی !

چرا باید به کربلا بروم وقتی تمام مردم سرزمینم گرسنه هستند و فقرا نیازمند و مجردها توان ازدواج ندارند و کارخانه ها تعطیل شده اند و فقر امان مردم را بریده است .

 نه من به ترکیه می روم ، چون اگر میلیاردها تومن هم صرف هزینه ی سفرم شود ، به هیچ روشنفکر و حقوق بشر دوستی بر نمی خورد و انگار که سرزمینم گلستان است و به نظر می رسد فرق زیادی است بین خرج کردن در ترکیه و خرج کردن در اماکن مذهبی !

به ترکیه می روم و هیچ کس از من گلایه ای ندارد که برای چندی لهو و لعب و گناه چقدر هزینه کرده ام و چه سوغاتی با خود از سفر آورده ام .

آری ا تفاوت است در سفر ، پس کیفم را محکم می بندم و به جایی می روم که کسی برایم شعر چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است نسراید، هر چند این رزها خیلی ها شعر می گویند و بیشتر از آن لایکش می کنند .

تو اربعین به کجا می روی ؟

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی