منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
شناسه خبر: 193821
گروه :خبر
image281974

مقامات دانشگاه ایلینویزدر پی توییت ضد اسرائیلی استوان سالیتا صلاحیت به کار گیری وی را در این دانشگاه رد کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، استوان سالیتا، در تابستان سال 2014، توییت هایی ارسال کرد که در آنها مخالفت خود را نسبت به اقدامات نظامی در غزه بیان داشت. برخی از این توییت ها شامل مواردی بودند که توسط مقامات دانشگاه، ضد یهودی تشخیص داده شدند.

به نوشته بخش ایالات متحده روزنامه گاردین در یکی از این توییت ها آمده است: «صهیونیست ها:از سال1948 «یهودی ستیزی» از امری وحشتناک به امری قابل احترام تبدیل می شود».

رئیس دانشگاه ایلینویزفیلیپس وایس با اشاره به این توئیت اظهار داشت که دانشگاه در مورد «طبیعت توهین آمیز» این توییت ها نگران است.

به گزارش گاردین، انجمن آمریکایی استادان دانشگاه روز یکشنبه در جلسه سالانه گروه که در واشنگتن دی سی برگزار شد نسبت به تصمیم اخیر دانشگاه ایلینویز مبنی بر رد صلاحیت و به کار نگرفتن این استاد آمریکایی به دلیل توییت ضد اسرائیلی انتقاد کرد.

آنیتا لوی از اعضای این انجمن با اظهار این که  توییت سالیتا بیانگر« خشم قاطعانه وی علیه جنگ در غزه » بوده و اقدام مقامات ایلیتویز با آزادی های آکادمیک و دانشگاهی مغایرت دارد، در بیانیه ای رد انتصاب این استاد دانشگاه را «نقض آزادی های علمی و عدم قطعیت درآزادی های آکادمیک» نامید.

سخنگوی دانشگاه ایلینویز رابین کالر ابراز داشت که این دانشگاه نسبت به اصول آزادی های علمی تعهد کامل دارد و در ایمیلی که روز یکشنبه رئیس دانشگاه فلیپس وایز به دانشکده فرستاده نوشت که هر چند این تصمیم نا امید کننده است اما دور از انتظار نبوده است».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان