منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۵
شناسه خبر: 316882
گروه :خبر
665044

رضا رشادی گفت: طرح تولید گاز از پسماندها در کشور ما کاملا عملیاتی است و فقط نیاز به حمایت مالی و سازمانی دارد که بتوانیم این طرح را گسترش دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ رضا رشادی مدیر پروژه، طراحی و ساخت طرح تولید گاز از پسماندها در گفتگو با  خبرگزاری بسیج گفت: طرحی که اجرا کردیم سیستم بیوگاز است این طرح سالیان متمادی در کشورهای دیگر اجرا شده اما در کشور ایران آنطور که باید در این زمینه فعالیت نشده است.

وی افزود: در رابطه با این طرح باید گفت که یکی مربوط به تولید گاز است که اکثرا هم گاز متان قابل اشتعال است که برای مصرف حرارتی و یا در حجم زیاد برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد مسئله بعدی بحث کود است که کود کاملا بهداشتی به دور از تخم علف هرز به دور از مواد انگلی و یا پاتوژن ها را تولید می کنیم.

رشادی ادامه داد: این کار در بخش کشاورزی سود رسان است و در بخش صنعتی و تولید حرارت و برق هم به ما کمک می کند بیوگاز از مواد آلی و تجزیه پذیر مثل کودهای دامی، پسماندهای صنعتی تولید می شود یعنی از چیزهایی که در دسترس ما بوده و پتانسیل تولید گاز را دارند اما ما از آنها استفاده قابل توجهی نمی کنیم.

مدیر پروژه طرح تولید گاز از پسماندها تصریح کرد: طرحی را که ما اجرا کردیم در یک حجم کوچک بود که بازدیدکنندگان و کسانی که در ادارات مختلف با بحث بیوگاز مرتبط هستند به این باور برسند که این کار در کشور ما عملیاتی است.

رشادی در ادامه بیان داشت: طرحی را که اجرا کردیم 10 متر مکعب ظرفیت داشت و روزانه حدود 4 متر مکعب هم گاز تولید می کند در زمینه اجرایی ما چهار نفر بودیم که کار را شروع کردیم و بسیج سازندگی و بسیج مهندسین تا الان با ما همدلی و همراهی داشتند.

وی گفت: مسئله کاملا علمی پیش رفته و ما تمام استاندارد های جهانی را در ساخت و اجرا رعایت کردیم ما پروژه های دیگری را هم کلنگ زنی کردیم یعنی یک پروژه 75 متر مکعبی را در شهرستان نیشابور شروع کردیم که با هماهنگی های صورت گرفته از طریق استان قرار است در چند روستای استان خراسان این طرح اجرایی شود.

رشادی عنوان کرد: این طرح در نقاطی که مخصوصا گاز موجود نیست و یا دسترسی به آن مشکل است و امکان انتقال وجود ندارد خیلی عملیاتی است ولی همانطور که گفتم بحث کود کاملا بهداشتی و غنی شده هم همیشه مد نظر بوده و به کشاورزی کشور ما کمک می کند.

مدیر پروژه طرح تولید گاز از پسماندها گفت: ما در حال حاضر به صورت شخصی کار می کنیم اما قرار است در پارک علم و فناوری شرکتی کاملا دانش بنیان را ثبت کنیم چرا که این صنعت حتما علمی بوده و پایه دانشی آن حتما باید رعایت شود و گرنه مانند سایر طرح هایی که در کشور ما اجرا شده ولی پایه علمی نداشته محکوم به شکست خواهد بود.

وی افزود: مسئولان بسیج استان و سپاه از این طرح بازدید کردند باید گفت این طرح در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نمونه بارز این قضیه است یعنی ما اقدام و عمل را در اینجا کاملا می بینیم چیزی است که در کشور ما کاملا عملیاتی است و فقط نیاز به حمایت مالی و سازمانی دارد که بتوانیم این طرح را گسترش دهیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است